Turizam SMŽ u porastu, župan čestitao dobitnicima “Suncokreta”

Sisačko-moslavački župan Ivan Celjak primio je danas dobitnike priznanja “Suncokret ruralnog turizma Hrvatske” iz naše županije. Ovu nagradu već jedanaestu godinu zaredom dodjeljuje Hrvatska udruga za turizam i ruralni razvoj “Klub članova Selo”, a prijemu je nazočila i predsjednica Udruge, Dijana Katica. Ukupno je dobitnika iz naše županije šestero, a radi se doista o sjajnim i raznovrsnim ustanovama, restoranima, muzejima i drugim turističkim sadržajima. Poimence, to su Vinarija Trdenić, Moslavačka priča, Javna ustanova Park prirode Lonjsko polje, Drvena kuća Babylonica, Ruralna kuća Trnovka te Muzejsko zavičajna zbirka Grada Novske – Muzejska zbirka Sajko.

Župan Celjak čestitao je dobitnicima nagrade, te istaknuo je kako je u prošloj godini zabilježen porast broja noćenja na području Sisačko-moslavačke županije. Naime, ostvareno je 68 647 noćenja, što je bitan pokazatelj da se turizam razvija. “Svojim radom naši pružatelji usluga razvijaju čitavu županiju, a rezultatima rada doprinose njenoj promidžbi”, izjavio je župan. “SMŽ podupire brojne manifestacije, u kojima sudjeluje županijska Turistička zajednica.”

Što se tiče razvoja turizma SMŽ, ove godine kreće se i s novim programom pod nazivom Turizam plus SMŽ, a osigurano je 160 000 € za javni poziv putem kojeg će se financirati razvoj sadržaja u području turizma. “Želimo povećati i kvalitetu i standard u pružanju usluga“, pojasnio je župan Celjak.

Više vijesti