Prijateljska utakmica Libertas-Suhopolje

U nedjelju, 31. srpnja, na gradskom stadionu u Novskoj Nogometni KlubLibertas“ odigrao je prvu prijateljsku utakmicu u sklopu priprema za predstojeću prvenstvenu nogometnu sezonu. Bilo je to prvo
gostovanje u Novskoj ekipe NK „Suhopolje“ iz Suhopolja, inače bivši član 1. HNL pod nazivom „Mladost
127“
, a danas se natječe u 4. HNL.

Trener NK „Libertas“ Marko Musić dao je povjerenje u prvom poluvremenu slijedećim igračima: P.
Komljenović (V), P. Mijadžiković, D. Poturica, D. Ilić, M. Baić, V. Crnojević, G. Kovačević, I. Kovačević,
D. Hajdinović, M. Šakić (kap.) i D.Hadžić dok su u drugom poluvremenu u igru još ušli M. Srdarević, F.
Đilas, A. Vukelić i T. Cink. Po sunčanom, ali ne i odveć vrućem vremenu za igru, utakmicu je sudio
Darko Iličić s pomoćni sudcima Šepovićem i Dabrovićem.

Iako se kod domaćih igrača osjećao umor od napornih ljetnih treninga, od samog početka utakmice
osjećala se želja za uspjehom. Prije svega odgovornim pristupom, Novljani su ostvarili uvjerljivu
pobjedu od 3:0 (2:0). Nakon jednog prekida goste je načeo lijepim zgoditkom Marijan Baić, a koncem
prvog dijela Dorijan Hajdinović koji vješto koristi grešku vratara i povećava vodstvo. U drugom
poluvremenu, udarcem s distance, Tomislav Cink postavlja konačni rezultat od 3:0. Ova je pobjeda
možda i previsoka za prikazanu igru ali sigurno je bitna za stjecanje samopouzdanja za nastavak
sezone. Tim više, što za napredak u igri objektivno ima još rezerve jer po riječima trenera Marka
Musića
ovom sastavu novljanske ekipe nedostaje još 5 vrlo kvalitetnih igrača koji su zbog godišnjeg
odmora bili opravdano odsutni na ovoj utakmici.

Istovremeno, uprava kluba na čelu s Mariom Gavranovićem, ispunila je za početak važna obećanja a to je prije svega da se u igrački i stručni kadar okupe domaći igrači i treneri. Također, dobrovoljnim radnim akcijama očišćen je okoliš oko tribina, a uređen je i prostor gdje se navijačima pruža mogućnost okrijepe osvježavajućim napicima. Možda je sve ovo utjecalo da su i tribine na prvoj ovosezonskoj utakmici čak bile solidno popunjene što je znak da bi se vjerna novljanska publika ponovo mogla vratiti na gradski stadion.

Slijedeći vikend, u sklopu daljnjih priprema, NK „Libertas“ sudjeluje na turniru velikog nogometa u Dobrovcu.