Potpisani ugovori za energetsku obnovu tri područne škole u Novskoj

Objavljeno: 18.09.2019 - 8:35 Piše: Press SMŽ Pročitano: 587 puta

Župan Ivo Žinić, uz kojega su bili i njegovi zamjenici Roman Rosavec i Ivan Celjak, potpisao je u utorak, 17. rujna 2019. godine, u Velikom kabinetu sjedišta Sisačko-moslavačke županije u Sisku ugovore s izvođačima radova na energetskoj obnovi i korištenju obnovljivih izvora energije na zgradama javnog sektora.

Potpisani su ugovori za energetsku obnovu PŠ Brestača, PŠ Bročice, PŠ Stari Grabovac i Mali rehabilitacijski centar uz sufinanciranje Grada Novske.

– Unazad tri godine velike napore ulažemo u stvaranje boljih uvjeta za naše učenike. Zahvaljujući našem članstvu u Europskoj uniji na raspolaganju su nam znatna sredstva i mi ih u županiji koristimo –  rekao je župan, govoreći o potpisanim ugovorima za energetsku obnovu ukupno osam škola, triju na području Novske, četiriju na području Popovače i jedne škole u Petrinji.

U dvije godine gotovo 100 milijuna kuna biti će uloženo na energetsku obnovu naših škola, na poboljšanje uvjeta školovanja, na kvalitetnijim fasadama, krovovima, prozorima, grijanju. Radi se  i na zaštiti okoliša, i smanjenju troškova za energiju. Ukupno 22 škole obuhvaćene su ovim procesom, šest je već završeno, a radovi na osam objekata , za koje su potpisani ugovori, vrijedni su ukupno oko 13 i pol milijuna kuna.

TONSKI PRILOG - Ivo Žinić