Poslije kiše dolazi sunce

Objavljeno: 03.07.2014 - 22:18 Piše: Novska.IN portal Pročitano: 960 puta

Na dan održavanja 200-og Lina višebojca prikupljeno je oko 1500 medvjedića na koje su učenici pričvrstili poruke podrške i ohrabrenja za djecu stradalu u poplavi.

Jedan medvjedić nosio je poruku POSLIJE KIŠE DOLAZI SUNCE i telefonski broj učenice naše škole. Medvjedić je ubrzo donio osmijeh na dječja lica u obitelji iz Gunje koja se trenutno nalazi u selu Mirkovci pokraj Županje. Zahvalna obitelj stupila je u kontakt s obitelji naše učenice i s njima podijelila svoju priču.

Dirnuti njihovom pričom, ravnateljica naše škole Antonija Mirosavljević i Zrnce dobrote su, u suradnji s Gradom Novska i DVD-om Novska, 1. srpnja 2014. odvezli humanitarnu pomoć prikupljenu u našoj školi u selo Mirkovce pokraj Županje.

Trima obiteljima podijeljen je novac, trajne prehrambene namirnice, dječja hrana i kozmetika, pelene, voda, higijenske potrepštine, sredstva za čišćenje, posteljine, deke, pokrivači, odjeća i obuća za djecu i odrasle koje su prikupili učenici i djelatnici naše škole.

Svi smo zajedno pokazali da nakon kiše uistinu dolazi sunce!

Vanesa Ficko Berić