Održana 9. sjednica Županijske skupštine SMŽ

U sisačkom hotelu “Panonija” u četvrtak, 21. srpnja, održana je 9. sjednica Županijske skupštine Sisačko-moslavačke županije. Među glavnim temama ove sjednice bila su pitanja obnove zgrada javne namjene u vlasništvu Županije, kao i onih u kojima je osnivač Županija.

Sisačko-moslavačka županija u godinu dana na čelu s Ivanom Celjakom obnovila je 12 školskih objekata te 14 objekata u području zdravstva, znači ukupno 26 objekata. Aktivno je preko deset gradilišta: Dom za starije osobe Glina, Dom zdravlja Petrinja – ispostava Glina, Domobranska vojarna u Lađarskoj ulici u Sisku, Dom za starije i nemoćne osobe Sisak, Učenički dom u Sisku, I. osnovna škola Petrinja, energetske obnove Osnovne škole Mato Lovrak u Petrinji te Osnovne škole Jasenovac, nova zgrada Zavoda za javno zdravstvo Sisačko-moslavačke županije, Dom za starije i nemoćne osobe Sisak – ispostava Kutina, Srednja škola Novska.

Između ostalog, napomenimo kako je na dnevnom redu ove sjednice bila i odluka o izmjeni Odluke o koeficijentima za obračun plaće službenika i namještenika. Usvojene su izmjene i dopune Proračuna SMŽ za 2022. kao i izvješće o preraspodjeli sredstava, koja su u planu u proračunu za ovu godinu.

Na sjednici su svi prisutni vijećnici glasali za odluku o koeficijentima, osim dva vijećnika SDP-a. Na sjednici su izneseni i svi važni projekti, koji se realiziraju – njih čak 200. S ove sjednice prenosimo i zaključni govor župana Ivana Celjaka..

“Pred nama su bila teška vremena, suočili smo se s izazovima, od službenika zahtijevam maksimalnu angažiranost, odgovornost u poslu. Od službenika koji rade na obnovi zahtijevao sam dodatni angažman i mogu reći da obzirom na dodatni dio posla koji su dobili,  iza sebe imaju rezultate o čemu govori da smo u samo godinu dana obnovili 26 objekata i nastavljamo tim tempom i dalje. Nema tolerancije za nerad, naši sugrađani moraju imati bolju kvalitetu usluga i u području zdravstva., obrazovanja i socijalne skrbi nego što su imali prije potresa. Ovo je prilika i za obnovu ali i za razvoj županije i mi tu priliku maksimalno koristimo. Na području županije koordinativno smo, administrativno ali i operativno tijelo, za sve što je na terenu potrebno. Nema toga iz Zagreba tko može poznavati bolje potrebe naše županije od nas i uz autocestu do Siska, novi Odranski most, ulaganja Hrvatskih voda u sustave obrane od poplava, tražili smo i druge jake infrastrukturne projekte poput Majstorske škole, jedinstvenog projekta u cijeloj Hrvatskoj, koji će se graditi u Sisku. Realiziramo i projekte na koje su sugrađani čekali godinama poput Doma za starije i nemoćne osobe u Kutini. Iako privremeni smještaj nije u nadležnosti Županije, 14 obitelji koje su se nalazile u kontejnerima, osigurali smo dom u zamjenskim stanovima, a za 1600 ljudi osiguravamo pripremu i dostavu toplih obroka svaki dan. Uz projekte obnove, dodajemo i nove sadržaje, razvijamo zdravstveni turizam, obnavljamo zgrade u Topuskom i Sisku u koje se nije ulagalo desetljećima. Vratili smo Učiteljski fakultet u Petrinju, osiguravamo besplatno ljetovanje za naše učenike, razvijamo nove programe za njih. Nabavljena je i 35 milijuna kuna vrijedna opremu za Tehničku školu Sisak, a uredili smo i Učenički dom u Novskoj za 21 učenika. Otvoreno je igralište s atletskom stazom u Tehničkoj školi Kutina, te popravljeno krovište stradalo u oluji u Srednjoj školi Tina Ujevića u Kutini. Zadovoljni smo punjenjem proračuna, a upravo zbog povećanog broja projekata išli smo i na izmjene i dopune Proračuna Sisačko-moslavačke županije za 2022. godinu. – istaknuo je sisačko-moslavački župan. Sisačko-moslavačka županija sada je veliko gradilište i za nas je ovo maksimalno radno ljeto.”

Više vijesti