Završena je 1. Zimska malonogometna liga NS Novska. Pobjedu odnio Libertas

Objavljeno: 25.02.2020 - 22:47 Piše: NS Novska Pročitano: 2062 puta

U nedjelju, 23. veljače, završena je 1. Zimska malonogometna liga NS Novska.

U polufinalu ZMNL sastali su se u prvoj utakmici Slavonac i Jasenovac. Jasenovac je uspješno parirao prvo poluvrijeme i na odmor su otišli sa rezultatom 1:1. Drugo poluvrijeme Slavonac, kao i u većini susreta na ovom turniru, stvarao je problem ekipi Jasenovca , pa je ekipa Slavonca preuzela inicijativu i pobjedom od 5:2 plasirala se u finale.

Druga polufinalna utakmica između Libertasa i Croatije donijela je pregršt uzbuđenja tijekom cijelog susreta. Libertas je početkom utakmice poveo sa 1:0, da bi Croatia u razmaku od 3 minute preokrenula rezultat i na odmor otišla s minimalnim vodstvom od 2:1. Drugo poluvrijeme Libertas je preokrenuo rezultat na 3:2 i kad su svi očekivali kraj susreta, minutu prije kraja, Croatia je izjednačila na 3:3. U raspucavanju sa 7m tragičar je ispao najbolji strijelac lige Mario Milašinović (Croatia), koji je promašio odlučujući udarac sa 7m.

U utakmici za 3. mjesto Croatia je slavila protiv Jasenovca 2:1.

U finalnoj utakmici u prvom poluvremenu, nakon dosta dobrih akcija i obrana vratara s jedne i druge strane, Libertas je otišao na odmor s prednosti od 1:0. Početkom drugog poluvremena Slavonac iz prekida izjednačava rezultat na 1:1, a do kraja utakmice Libertas je uspio zabiti 2 gola i pobijediti vrlo dobru momčad Slavonca.

Za najboljeg igrača proglašen je Juro Bilogrević (Libertas), najbolji strijelac je Mario Milašinović (Croatia) i najbolji vratar je Ivan Radić (Slavonac).

Kako kaže organizator NS Novska, cilj ove organizacije je bio potaknuti aktivnost kod klubova i omogućiti okupljanje tokom vikenda kako bi klubovi što spremniji dočekali nastavak prvenstva.