Uvijek uspješni atletičari JAK-a – nove medalje i u Čakovcu na 2. kolu hrvatske atletske lige „Sjever“

Objavljeno: 06.10.2020 - 9:18 Piše: Novska.IN portal Pročitano: 314 puta

Iz vikenda u vikend atletičarke i atletičari Jasenovačkog atletskog kluba JAK s atletskih staza donose medalja. Tako su i iz Čakovca, gdje se održalo 2. kolo hrvatske atletske lige Sjever, vratili okićeni medaljama.

Za JAK je nastupilo 17 sportašica i sportaša.

Atletičar Patrik Krmpotić u kategoriji mlađih kadeta, prvi put je trčao 200 metara s preponama i u svom prvom nastupu  osvojio 2. mjesto.

Lana Radulović je na istoj dionici uvjerljivo slavila kod kadetkinja, dok su odlične nastupe na preponama i osvajanjem prva dva mjesta zaokružile seniorke Marina Tomić i Josipa Gajdoš.

Josipa i Marina osvojile su i 2. i 3. mjesto na 100 metara.

Seniorke nakon ovog kola vode, a kako je ove sezone HALS-a skraćen na 2 momčadska i jedno pojedinačno kolo za očekivati je  ukupnu pobjedu u kategoriji seniorki.

Odličan nastup imala je i Ljupka Šepović, koja je osvojila 9. mjesto na 400 metara kod mlađih kadetkinja.

Kod limača najuspješniji je bio Rafael Prelesnik, osvojio je 4. mjesto u bacanju vortexa. U bacanju vortexa odlične su bile Veronika Đilas, Katarina Uzelac, Mia Sedlarić i Lucija Bilogrević, koje su zauzele od 7. do 10. mjesta u poretku.

Štafeta limačica u sastavu Gita Špoljarević-Maria, Milović-Mia , Sedlarić- Katarina Uzelac osvojile su 7. mjesto od 14 ekipa.

– Izuzetno sam zadovoljan nastupima i rezultatima, vidi se napredak kod svih, što je potvrda dobrog rada i treninga. Pred nama je završnica sezone, idući vikend imamo drugo, posljednje momčadsko kolo u HALS-u za sve kategorije i Prvenstvo Hrvatske u višebojima, pa smo opet 2 dana u Čakovcu. Sve to zahtijeva i znatne financijske troškove, pa se nadamo da će nas Općina Jasenovac i ostali sponzori – kao i do sada – uspješno financijski pomoći – rekao nam je Neven Šepović, trener JAK-a.

Nastup atletičara došla je popratiti i Ana Gradečak, bacačica kugle i diska, članica Atletskog kluba osoba s invaliditetom „Odisej“ iz Kutine, koja je nedavno na natjecanju u Puli ostvarila najbolji Europski rezultat sezone u bacanju kugle.