Uspjeh u završnici pojedinačnog prvenstva RH u kuglanju – Darko Kasumović proslavio se pobjedama

Objavljeno: 20.12.2018 - 10:32 Piše: Željko Gašparović Pročitano: 1379 puta

Završnicu pojedinačnog prvenstva RH u kuglanju za seniore u Slavonskom Brodu, Darko Kasumović iz Novske, član KK Bjelovar, proslavio se pobjedama.

Tijekom vikenda na kuglani SRC Vijuš u Slavonskom Brodu održano je Prvenstvo Hrvatske u kuglanju za žene i muškarce. U osmini finala Mario je pobijedio domaćina Božidara Krajačića iz KK „Zanatlija“ Slavonski Brod s 3:1 u setovima, zatim u četvrtfinalu Darija Dudu iz KK Novska također 3:1 u setovima, a u polufinalu klupskog kolegu Ivana Pušića s 2,5:1,5 u setovima.

Darko Kasumović je do finala došao pobjedama nad Nenadom Mihajlovićem (KK Medveščak 1958) u osmini finala, zatim pobjedom nad Pericom Pavićem (KK Medveščak 1958) u četvrtfinalu i u polufinalu je pobijedio Nedjeljka Jeličića (KK Kandit) također 3:1 u setovima.

U ukupnom poretku Mario Mušanić, KK Osijek, osvojio je titulu najboljeg kuglača u 2018. godini, a Darko Kasumović završio je na drugom mjestu i osvojio srebro, bronca je pripala Ivanu Pušiću iz KK Osijek te Nedeljku Jeličiću iz KK Kandit.

U bogatoj kuglačkoj karijeri Darko Kasumović uspješno je igrao za više prvoligaških ekipa, igrao je dugo za KK „Novska“ Novska,zatim za KK „Zanatliju“ Nova Gradiška , KK Zaprešić, KK „Grmoščicu“ Zagreb, KK Osijek, KK „Medvešćak“ Zagreb, KK „Zanatliju“ Slavonski Brod, trenutno igra za KK Bjelovar, a podsjeća na rezultate koje je postigao s ekipama za koje je igrao.

– Sa Medveščakom i Grmošćicom osvojili smo 2. mjesto u ekipnom prvenstvu RH, s KK Osijekom 3. u Ligi prvaka. Nastupao sam i za Hrvatsku reprezentaciju, na pojedinačnim prvenstvima RH bio sam dva puta treći, sada drugi, a u parovima osvojio 1. mjesto RH i prošle godine 3. mjesto – rekao nam je Kasumović.

Ovaj uspješni sportski djelatnik, svojim je radom i rezultatima nagrađivan, nositelj je titule sportaša godine SMŽ, a više puta je bio proglašen sportašem Grada Novske.

U razgovoru za Novska.IN, Darko Kasumović posebno ističe svoj trenerski rad s mladima , postignuti su lijepi rezultati, podsjećamo na uspjeha Dinka Kasumovića, kuglača mlađe generacije koji je je bio prvak svijeta u disciplini SPRINT.