Seniorke JAK-a prvakinje Hrvatske atletske lige Sjever – Mihael Prelesnik treći u Hrvatskoj

Objavljeno: 12.10.2020 - 18:47 Piše: NovskaIN Foto: JAK Pročitano: 511 puta

Članovi Jasenovačkog atletskog kluba JAK proteklog vikenda u Čakovcu su ponovno ostvarili veliki uspjeh.

Održano je treće i zadnje kolo Hrvatske atletske lige Sjever, i Prvenstvo Hrvatske u višebojima za sve kategorije.

Već prvog dana natjecanja, seniorka JAK-a potvrdila je naslov prvakinje, Silvija Alich u dvije discipline je bila prva, u disciplinama, skok u vis i bacanju koplja.

Prvo mjesto osvojila je i Marina Tomić, pobijedila je u disciplini 200 metara, a Dora Jakupović bila je druga u bacanju koplja i skoku u vis.

Odlična trka i rezultat i za Laru Radulović, otrčala je izvrsnu utrku na 100 metara s preponama i uvjerljivo pobijedila, a na 200 metara osvojila je 3. mjesto u konkurenciji kadetkinja, dok je Martin Djurić bio 2. u skoku u dalj kod mlađih juniora.

U višebojima JAK je nastupio s 2 mlađa kadeta, Mihael Prelesnik i Patrik Krmpotić, nastupili su u disciplinama 60 metara, skok u dalj i bacanje kugle.

U  svima disciplinama su popravili osobne rekorde, što je Mihaela dovelo do 3., a Patrika do 8. pozicije od 13 višebojaca.

U nedjelju po hladnom i kišovitom vremenu, Mihael i Patrik na rasporedu su imali 80 metara prepone, skok u vis i 600 metara. Nakon nastupa Mihael Prelesnik je treći mlađi kadet u Hrvatskoj u višeboju i ovo mu je 8 medalja ove godine s prvenstava Hrvatske.

– Što mogu drugo reći nego da smo prezadovoljni rezultatima i plasmanima naših predstavnika u Čakovcu. Sjajne seniorke u HALSu, izvrsna Lana na preponama i za kraj odlično natjecanje u višeboju u jako teškim uvjetima. Ovo nas je dosta iscrpilo, financijski i u svakom drugo pogledu, jer smo u 8 dana čak 4 puta bili u Čakovcu, tako da ćemo do kraja sezone nastupiti samo početkom studenoga u krosu. Nastavljamo sa treninzima, nadamo se da će se i situacija s koronavirusom poboljšati, a naravno opet hvala svima koji su nam pomogli da izdržimo ova natjecanja, Općini Jasenovac,  sponzorima i roditeljima – rekao nam je Neven Šepović, trener.