Rukometni turnir “Bljesak 2016.” i završetak sezone za seniore RK “Novska”

U dvorani Srednje škole Novska odvio se cjelodnevni rukometni događaj povodom Praznika rada i VRO “Bljesak”.

Sve je započelo sa turnirom ‘‘Bljesak 2016.’‘ za dječake, godište 2004. i mlađe. Na turniru su sudjelovale četiri ekipe – RK “Garešnica”, RK “Daruvar”, RK “Čazma” te domaćin RK “Novska”. Ždrijeb je u razigravanju spojio domaćina Novsku sa Garešnicom, a Daruvar sa Čazmom. Nakon velike bitke te nespretno ispuštenog vodstva, pri samom kraju utakmice dečki Novske izgubili su od Garešnice te im je slijedila utakmica za 3. mjesto protiv Daruvara koja je izgubila od Čazme. Na kraju se pokazalo da je Novska izgubila protiv osvajača turnira jer se Garešnica lagano obračunala s Čazmom u finalu, a Novska uvjerljivo dobila vršnjake iz Daruvara u borbi za 3. mjesto.

Rezultati turnira: RK “NOVSKA” – RK “GAREŠNICA” 19:21 (10:10), RK “DARUVAR” – RK “ČAZMA” 15:22 (10:12). 3. mjesto – RK “NOVSKA” – RK “DARUVAR” 17:9 (8:5). Finale RK “GAREŠNICA” – RK “ČAZMA” 24:7 (11:6)

Čestitke mladim rukometašima Novske na uspješnom turniru i osvojenom 3. mjestu!

RK “NOVSKA” – RK “TRNOVEC” 28:31 (15:17)

Nakon turnira u večernjem terminu na parket su izašli i seniori, koji su igrali posljednje kolo natjecanja protiv prvaka lige RK “Trnovec”. Rukomtaši Novske su do tada bili neporaženi na domaćem terenu, ali i rukometaši Trnovca su došli s namjerom proslaviti prvo mjesto pobjedom. Tako su se gosti i nametnuli od samog početka, držali su visoki ritam te pokazali visoku trkačku sposobnost iz koje su padali laki golovi iz polukontre i kontre te odlaze odmah u vodstvo. Poluvrijeme je obilježilo puno golova s obje strane jer Novska hvata priključak, ali ne uspijeva izjednačiti te na odmor odlazi sa zaostatkom 15:17.

Drugo poluvrijeme domaći rukometaši uspijevaju bolje parirati rastrčanom protivniku te izjednačuju rezultat. U dva navrata i odlaze u vodstvo te se nastavlja borba gol za gol. U zadnjih 10 minuta trener Novske ipak daje svima mlađima priliku da odigraju pred domaćom publikom za kraj sezone. Mlađi su se odlično borili i tek u samoj završnici rukometaši Trnovca odlaze na konačnih 31:28. Uslijedila je svečana podjela pehara prvacima te pljesak publike za obje ekipe.

Čestitke rukometašima Novske na uspješnoj sezoni i neka naredna sezona bude još uspješnija!