Rukometaši u dramatičnoj završnici do pobjede, RK “KTC 2” – RK “Novska” – 27:28 (13:14)

Objavljeno: 08.12.2017 - 17:28 Piše: Novska.IN portal Pročitano: 645 puta

Novljanski rukometaši priredili su iznenađenje kola pobjedom u Križevcima protiv favoriziranog protivnika, koji je izrazito jaka domaćinska ekipa, inače druga ekipa prvoligaša iz Križevaca. Domaćin je svim raspoloživim snagama išao po pobjedu, ali su se Novljani pokazali dostojnim protivnikom.

Omjer snaga na početku utakmice je bio ravnopravan, igrala se egal utakmica gdje su Novljani pružali dobar otpor raznovrsnim napadima domaćina. Zatim je uslijedila dobra obrambena dionica Novljana te Novljanski rukometaši prelaze i u značajnije vodstvo od 11:7 kroz par brzih pogodaka. Nakon minute predaha Križevčana promjenili su taktiku i obranu, što im je urodilo plodom te su Novljane uhvatili nespremne na novu situaciju te uspjeli sustići nastali zaostatak. Do kraja poluvremena se vodila izjednačena borba na terenu, gdje Križevčani spretno postižu još pogodak u posljednoj sekundi susreta, tako da je ostala samo minimalna prednost Novljana na poluvremenu od 14:13.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju Novljanski rukometaši te odlaze na tri gola prednosti. Ipak kvaliteta domaćina i slabiji period gostiju rezultira totalnim preokretom tijeka utakmice. Domaćin u potpunosti preokreće rezultat u svoju korist te sa tri gola zaostatka prelazi u vodstvo od tri gola. U tome trenutku je na semaforu stajalo 25:22, ali uporni i borbeni Novljani se tu ne predaju. U obrani stoje duboko i agresivno te uspijevaju poravnati rezultat na 27:27, a gol prednosti, ujedno i pobjede na kraju, postiže Mišljan 20 sekundi do kraja susreta. Posljednji napad domaćin još radi tehničku pogrešku u želji da izjednači rezultat.

Za ekipu Križevaca najefikasniji je bio Nemčić s 12 pogodaka, dok je ekipu Novske predvodio Mišljan s 8 pogodaka. Sljedeće kolo Novljanski rukometaši dočekuju ekipu iz Koprivnice, prvog favorita lige i trenutno vodeću ekipu na tablici koja je trenutno bez poraza. Utakmica će se odigrati u subotu, 9.12., u 20:00h u Sportskoj dvorani u Novskoj.

RK “KTC”: Šporer, Pukec (2), Mušlek, Rešetar, Nemčić (12), Boroša (4), Samoščanec, Harča (2), Novosel (4), Adamić (2), Miklečić (1); trener: Miklečić.
RK “NOVSKA”: Glavaš (2), Šumar (5), Jovanović, Troha, Ciprić, Horaček (2), Vučić (6), Klobučnik, Kačavenda (2), Špoljarić (3), Mišljan (8); trener: Pipal.