Rukometaši Novske otvorili drugi dio polusezone porazom, RK “Garešnica 2” – RK “Novska” 24:23 (13:11)

RK "Garešnica 2" 24 : 23 RK "Novska"
Objavljeno: 09.02.2017 - 19:39 Piše: Luka Selenić Pročitano: 1600 puta

RK “Novska” nastavlja s natjecanjem u 3. HRL Sjever. U prvoj utakmici proljetnog dijela sezone rukometaši su otputovali na gostovanje u Garešnicu protiv RK “Garešnica 2” gdje su doživjeli minimalan poraz na otvaranju polusezone.

Rukometaši Novske dobro su otvorili susret protiv ekipe koja se na svom domaćem terenu pojačala igračima iz prve ekipe kada su ostvarili početno vodstvo od 3:1. Nažalost, to ostaje jedino zabilježeno vodstvo Novske na utakmici jer rukometaši Garešnice prvo sustižu i potpuno okreću rezultat u svoju korist. Prednost Garešnice se povećava sve do 12:7 ali onda Novljani uspijevaju dobrim periodom igre smanjiti na 12:11 pred kraj poluvremena i čak biti u poziciji za izjednačenje. No, Garešnica postiže posljednji pogodak u zadnjim sekundama i odlazi na predah sa prednošću od 13:11.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju domaćini i odlaze na najveću prednost na utakmici od 20:13. Nakon toga je uslijedila prijelomna stvar za daljnji tijek utakmice. Igru je zbog trećeg isključenja napustio najbolji pojedinac Garešnice i od tada se Novska vraća u igru. Domaći rukometaši su stali, Novljani podižu agresivnost u obrani i serijom pogodaka izjednačavaju rezultat na 21:21. Nakon gotovo jednosmjerne utakmice kroz skoro cijelo poluvrijeme uslijedila je neizvjesna završnica u kojoj su ipak domaći rukometaši pokazali više mirnoće i uz par odličnih obrana njihovog golmana otišli u vodstvo od 24:22, a rukometašima Novske je još samo preostalo smanjiti zaostatak za minimalni poraz. Za potpuni preokret Novskoj je ipak malo nedostajalo iako su cijelu utakmicu igrali u zaostatku, ali su pokazali karakter i nisu se predali do samog kraja.

Za ekipu Garešnice M. Mrkalj je postigao 8 pogodaka, a za ekipu Novske listu strijelaca je predvodio Čizmar sa 7 pogodaka.

RK “GAREŠNICA” : Počuć, Kajzogaj (1), Flanjak (6), D. Marenić, T. Marenić (6), M. Mrkalj (8), Miljatović, Halgota, Janeš (2), Mlinac, Bošnjak, R. Mrkalj (2), Jančik, Kožić, Crkvenac, Kovač; trener : Horvat.

RK “NOVSKA” : Sedlar, Šumar (2), Čizmar (7), Glavaš (1), Vučić (2), Troha (1), Kinderman (3), Štefanac (1), Kačavenda (6), Brulja, Špoljarić, Bišof, Mišljan, Biro, Ciprić; trener : Prelčec.

Sljedeće kolo rukometaši Novske igraju na domaćem terenu protiv ekipe RK “Marof” iz Marofa, prvoplasirane ekipe lige. Utakmica će se održati u nedjelju 12.2. u 17h pa dođite podržati rukometaši u borbi za nove bodove.