RK “Nedelišće” – MRK “Novska” – 32:19 (21:11)

Objavljeno: 16.03.2016 - 21:06 Piše: Luka Selenić Pročitano: 863 puta

Rukometaši Novske poharani ozljedama pretrpjeli su težak poraz protiv drugoplasirane ekipe lige iz Nedelišća.

Nažalost rukometaši Novske su ovo vruće gostovanje dočekali s nekoliko ozljeđenih igrača te su otputovali s pomlađenom ekipom. Od samog početka domaćin nameće visoki ritam, ali unatoč svemu Novska uspijeva uz dosta muke držati priključak prvih 20 minuta do rezultata 11:9. Nakon toga su uslijedile mnogobrojne tehničke greške i serijom kontri Nedelišće dolazi do prednosti od 16:9. Do kraja poluvremena je čak velikih +10 na semaforu.

Drugo poluvrijeme domaćin prebacuje u brzinu niže te se konstantno održava razlika u golovima, a utakmica završava konačnim rezultatom 32:19. Nedelišće se ispostavilo kao preteška prepreka s obzirom na njihova pojačanja i jasne ambicije za rang više.

Svijetla točka Novske u ovoj utakmici su svakako mladi igrači koji su dobili značajniju minutažu. Bili su konstantno u rotaciji tijekom igre, a pojedini su postigli i svoje prve golove za seniorsku ekipu te su pokazali da se na njih može i mora računati u skoroj budućnosti.

Najraspoloženiji pojedinac u redovima Novske bio je Kinderman sa 6, a kod domaćina Srnec sa 8 pogodaka.

MRK “NOVSKA” : Grgić, Šumar (1), Štefanac (1), Masnec (4), Vučić, Biro, Cirpić (1), Kinderman (6), Halić, Špoljarić (1), Kačavenda (4), Bišof, Mišljan (1); Trener Prelčec.

RK “NEDELIŠĆE” : Obadić, Trstoglavec, Radiković (5), F.Goričanec (3), Srnec (8), Prekupec (2), Potočnjak (1), Radović (2), Jakšić, Paler, Blagus (2), Bedić (3), Tkalčec (1), M.Goričanec (2), Zebec, Bratković (3); Trener Bralić.

U subotu rukometaši Novske dočekuju na domaćem terenu ekipu RK “Gola” iz Gole u 20:00h u dvorani SŠ Novska pa im želimo više sreće u nadolazećoj utakmici!