Odličan vikend za JAK

Objavljeno: 01.10.2018 - 8:56 Neven Šepović Pročitano: 1110 puta

Naporan i nadasve uspješan vikend imali su članovi Jasenovačkog atletskog kluba koji su u petak, 28. rujna 2018. sudjelovali na “35. krosu grada Daruvara”, a u nedjelju na 5. kolu Hrvatske atletske lige sjever u Čakovcu.

JAK-ovci su na natjecanju osvojili čak 8 odličja. Brončanu medalju osvojila je Ira Sogonić kod učenica 7. razreda. Druga mjesta osvojili su Matea Rajić kod učenica 3. razreda i Patrik Krmpotić kod učenika 4. razreda. Prva su mjesta osvojile Lana Radulović (6. razredi), Dorotea Rajić (7. razredi) te Anika Šepović (8. razredi). Uz njih, vrlo blizu postolja bili su i Lucija Vidaković (4. mjesto kod 8. razreda), Karla Glavinić (5. mjesto kod 7. razreda) te Rafael Prelesnik (učenici 2. razreda).

U nedjelju je na rasporedu bilo 5. kolo Hrvatske atletske lige sjever, a domaćin je bio Čakovec. I ovdje je JAK bio uspješan s osvojenim odličjima. U kategoriji limači 200m, 3. mjesto osvojio je Patrik Krmpotić, a Mihael Prelesnik je osvojio 4. mjesto u kategoriji skok u dalj. Karla Glavinić je osvojila 5. mjesto za kategoriju mlađih kadetkinja,  a kod mlađih kadeta najuspješniji je bio Jurica Movrić – 4. mjesto u skoku u dalj.

Najuspješnije u Čakovcu su bile seniorke – ostvarene su dvostruke pobjede: Silvija Alich i Marina Tomić u skoku u vis te Silvija i Kristina Turčić u bacanju kugle. Ovime su seniorke gotovo osigurale sveukupnu pobjedu u Hrvatskoj atletskoj ligi za sezonu 2018.