Nove medalje za Taekwondo klub “Ogrc”

Protekla dva tjedna su za Taekwondo klub “Ogrc” iz Novske bila u duhu natjecanja. Nakon Prvenstva Slavonije i Baranje, TK “Ogrc” sudjelovao je na još dva natjecanja, na kojima su ostvarili odlične rezultate.

U subotu, 14. ožujka, TK “Ogrc” sudjelovao je sa 5 mlađih kadetkinja i kadeta na 9. Međunarodnom “Feniks Budo Sport” kupu u Zagrebu. Natjecanje je bilo organizirano za sve uzrasne skupine, na kojem je nastupilo sveukupno 429 natjecatelja iz 58 taekwondo klubova Hrvatskog taekwondo saveza i saveza Slovačke, Mađarske, BiH i Slovenije.

Tako su za TK “Ogrc” nastupili David Malbaša, Dino Doležal i Naomi Žunić. Sudjelovala je i Ana Gudac, koja je u uzrastu mlađih kadetkinja, kategorija -39 kg, osvojila brončanu medalju, i Rea Jajtić, koja je u uzrastu mlađih kadetkinja, kategorija -51 kg, osvojila srebrnu medalju. Ekipno je klub zauzeo 22. mjesto na natjecanju u konkurenciji mlađih kadeta.

Prošli vikend, u subotu 21. ožujka, održan je 12. “Susret prijateljstva 2015.” u Slavonskom Brodu, na kojem je nastupilo 399 natjecatelja iz 57 klubova iz Hrvatske, BiH i Slovenije. Uz natjecanje, održavao se i izbor juniorki i juniora za Hrvatsku taekwondo reprezentaciju.

TK “Ogrc” je nastupio sa 10 natjecatelja, koji su osvojili 2 zlatne i 6 brončanih  medalja.