NK LIBERTAS – NK LEKENIK 2:1 – pobjeda vrijedna prvog mjesta na tablici 1. ŽNL

Objavljeno: 08.06.2021 - 8:40 Piše: Novska.IN portal Pročitano: 1110 puta

U derbiju 30. kolu 1. ŽNL u Novskoj, prvoplasirani NK Libertas ugostio je drugoplasiranog NK Lekenik.

Bila je to odlična utakmica koja je opravdala epitet derbija i u kojoj se imalo što vidjeti. S rezultatom od 2:1 , Libertas je upisao vrijednu pobjedu u borbi na naslov prvaka.

Strijelci za Libertas bili su Pero Lasić u 29 minuti i autogol u 64 minuti. Gol za goste postigao je Josip Balen u 75 minuti iz kaznenog udarca.

U 45 minuti opravdano je isključen igrač gostiju Matej Galonja, nakon oštrog starta s leđa na igrača Libertasa

Ovom pobjedom Libertas je učvrstio vodeću poziciju sa 69 bodova, 4 više od drugoplasiranog Lekenika, koji ima utakmicu manje.

Sljedeću utakmicu Libertas igra 19. lipnja u 18 sati, kada u Novsku dolazi ekipa BKS-a iz Budaševa.