Neugodan poraz rukometaša na domaćem terenu – RK “Novska” – RK “Concordia” 20:27 (8:16)

RK "NOVSKA" 20 : 27 RK "CONCORDIA"
Objavljeno: 15.11.2016 - 7:51 Piše: Luka Selenić Pročitano: 1286 puta

Rukometaši Novske ugostili su rukometaše iz Lepoglave, jednu od vodećih ekipa lige.

Početak utakmice kakav si nitko vjerojatno nije ni zamišljao, niti gosti da će tako lako povesti, niti rukometaši Novske da će tako puno gubiti od samog početka. Napadi Novske redom su odsjedali u stative, a u obrani nekoliko nespretnih odbijanaca izravno u ruke gostiju za lake pogotke i ubrzo na semaforu stoji 9:2 za goste. Bilo je tu i nekoliko diskutabilnih odluka sudaca koje su samo potpomogle stvaranju još većeg nezadovoljstva nego što je već nastalo lošim ulaskom u utakmicu. Nažalost, naši rukometaši ne pronalaze svoj ritam nego ulaze u dodatne tehničke pogreške s kojima si dodatno otežavaju već tešku situaciju na terenu te ne uspijevaju smanjiti zaostatak do poluvremena. Na kraju se na predah odlazi rezultatom 16:8 u korist gostiju.

Drugo poluvrijeme nekako se ravnopravnije igra, uz puno tenzija na terenu i frustracija oko suđenja, ali greške ni tada ne izostaju zbog čega se rezultat konstantno kreće oko iste razlike. Najbliže se Novska približila na 5 golova zaostatka pri rezultatu 17:22, ali više od toga nije išlo te smireniji gosti u završnici osiguravaju konačnu pobjedu i odnose bodove iz Novske krajnjim rezultatom 20:27.

U ekipi Lepoglave najraspucaniji je bio Posavec sa 6 pogodaka, a u ekipi Novske ponovno se Čizmar istaknuo s 9 pogodaka.

RK “NOVSKA” : Sedlar, Šumar (1), Čizmar (9), Glavaš, Troha (1), Kinderman (1), Halić, Štefanac (4), Henčel, Kačavenda, Špoljarić (1), Bišof (2), Mišljan, Biro, Ciprić (1); trener : Prelčec.
RK “CONCORDIA” : Šambar, Al-Saadi (3), Slunjski, Posavec (6), Hrg, Kolar (4), Funda (6), Brezovec (3), Kos, Hrg, Strmečki, Milec, Jakopović (5); trener : Druško.

Sljedeće kolo rukometaši odlaze na gostovanje u Vidovec protiv RK “Vidovec 2” pa im želimo više uspjeha u narednim izazovima.

Arhivska fotografija: Željko Gašparović