Ljiljana Bielić iz Novske prva u svojoj kategoriji na VIP proljetnom polumaratonu

Objavljeno: 22.03.2017 - 9:20 Piše: Luka Selenić Pročitano: 2150 puta

Atletičari novljanskog AK “NoGA” sudjelovali su na popularnom VIP-ovom proljetnom polumaratonu u Zagrebu, koji se održavao ispred Nacionalne sveučilišne knjižnice na aveniji Većeslava Holjevca.

Za klub nastupili su Mirjana Ciboci, Ljiljana Bielić, Dajana Leški Melnik, Đurđica Škariot, Ivana Heceg, Filip Mičević i Josip Fabijanić. Ženska kategorija Ž45 brojala je 5km, dok je muška bila polumaraton, koja se ujedno i bodovao za Kup cestovnog prvenstva Hrvatske.

Ljiljana Bielić ostvarila je najbolji rezultat u svojoj kategoriji osvojivši prvo mjesto na pet kilometara s vremenom 0:23:55. U ukupnom ženskom poretku je zauzela odlično 11. mjesto.

Dajana Melnik, kojoj je ovo druga utrka u dva dana, postigla je 0:24:27 i zauzela treće mjesto u kategoriji ŽS, a sveukupni poredak žena je 14. pozicija.

Ivana Herceg, kojoj je ovo druga utrka u dva dana kao i Dajani, s vremenom od 0:25:36 zasjela je na 5. mjesto u kategoriji ŽS te se u ukupnom ženskom poretku plasirala na 17. mjesto.

Đurđica Škariot je odradila svoju prvu utrku. U Ž35 kategoriji osvojila je 6. mjesto te u ukupnom poretku žena je na 23. mjestu s vremenom 0:26:44.

Iz kluba napominju da su Đurđica i Ivana ovogodišnje polaznice male škole trčanja koju vodi atletski klub “NoGA”.

Mirjana Ciboci je na cilj došla 11. u kategoriji Ž35, a u ukupnom ženskom poretku plasirala se na 53. s vremenom od 0:29:25.

Filip Mičević i Josip Fabijanić utrku su završili u isto vrijeme – 1:35:22, a u ukupnom poretku zauzeli su 159. i 160. mjesto, dok su u kategoriji MS zauzeli 53. i 54. mjesto, a obojica bilježe brže vrijeme nego na Splitskom maratonu prije tri tjedna.