Gust raspored atletičara JAK-a – kratki predah, treninzi i nastavak natjecanja

Objavljeno: 05.09.2019 - 8:24 Piše: Novska.IN portal Pročitano: 495 puta

Proteklih dana članovi JAK-a bili su vrlo aktivni i uspješni. Nakon Jasenovačke milje nastupili su na 5. kolu HALS-a (Hrvatske atletske lige sjever) u Varaždinu.

Mlađi su kadeti pobijedili u ovom kolu – štafeta 4×100 je bila prva, Mihael Prelesnik 2. na 80 prepone i treći u skoku u dalj, Viktor Barešić treće mjesto u vortexu i na 100 metara, a Patrik Krmpotić je osvojio 4. mjesto u skoku u dalj.

Uspješan je bio i Jurica Movrić kod starijih kadeta na 300 prepone. Zauzeo je 3. mjesto i s rezultatom 48,03 se plasirao u finale Kupa Hrvatske za kadete i kadetkinje.

Atletičarke i atletičari JAK-a nastupili su i na Hanžekovićevom memorijalu u Zagrebu, što je i po tradiciji Finale Erste plave lige.

JAK je imao čak 4 predstavnika u finalu, nastupali su za momčad Osijeka, jer su tamo bili na kvalifikacijama. Svi četvero su bili odlični: Viktor je osvojio 2. mjesto u bacanju kugle, Mihael treće mjesto u skoku u vis i na 600 metara, Petra Došlović bila je 4. u skoku u vis, a Lana Radulović 5. u skloku u dalj – svi su nastupili u konkurenciji 7. razreda.

– Zadovoljni smo rezultatima, iza nas je napornih desetak dana i jedva čekamo da se ponovno posvetimo treninzima – sada 2 tjedna nemamo nikakvih natjecanja i treba dizati formu – rekao nam je trener Neven Šepović.