Državni rekord i bronca za Anu Gradečak – medalje i za hrvatske predstavnike na prvenstvu Češke

Objavljeno: 19.08.2019 - 9:19 Piše: Ž.Ga. | Foto: AK "Odisej" Pročitano: 945 puta

U Olomoucu tijekom petka i subote, 16. i 17. kolovoza, održano je Otvoreno paraatletsko prvenstvo Češke.

Među 195 atletičara iz deset zemalja uspješan nastup hrvatskih predstavnika, deset atletičara osvojili su tri zlatne medalje, sedam srebrnih odličja i dvije bronce.

Hrvatske boje branila je i Novljanka Ana Gradečak, članica AK „Odisej“ iz Kutine, u kategoriji F41, kuglu je bacila 6,72 m, popravivši državni rekord za osam centimetara. Ovim hicem osvojila je brončanu medalju, a u kategoriji bacanja diska bila je šesta, disk je dobacila na 14,55 m, što je i novi državni rekord.

Ovo je još jedan uspjeh za Anu, koja je atletsku sezonu započela osvajanjem 3. mjesta u bacanju kugle na Svjetskom kupu za osobe s invaliditetom, gdje je nastupila za hrvatsku reprezentaciju u Sharjah u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, a u svibnju na Otvorenom paraatletskom prvenstvu Hrvatske „Cro open Split 2019.“, bila je zlatna u disciplini bacanja kugle, a u disciplini bacanja diska osvaja srebrnu medalju.

Ana Gradečak je članica Atletskog kluba osoba s invaliditetom „Odisej“ Kutina i ovo je njena druga godina zapaženih nastupa na domaćim, europskim i svjetskim natjecanjima.

– Naporne pripreme su se isplatile, no čeka me još puno rada. Pred reprezentacijom je Grand prix u Parizu krajem kolovoza i priželjkujem neku od medalja – kazala je Ana, a ističe i da joj je cilj nastup na Olimpijadi.

Najuspješniji hrvatski predstavnik u Češkoj s dva zlata i dva državna rekorda je član AK „Odisej“ Matija Sloup, a medalje su osvojili i Nataša Sobočan – u koplju sa 11,79 m osvojila je dva srebra, Velimir Šandor bacio je disk na 17,86 m i osvojio zlato, Tvrtko Matanović na 400 m s vremenom 1:08:88 minuta osvojio je srebro, Erik Fabian Kaurin u bacanju diska popravio je državni rekord za punih šest metara bacivši ga na 42,08 m, što mu je bilo dovoljno za četvrto mjesto, a u kugli je s novim državnim rekordom od 12,45 m osvojio srebro.

Matej Kačmarčik osvojio je broncu u disku s daljinom od 33,19 m, Ivan Katanušić osvojio je srebro u disku s daljinom od 59,65 metara, a srebro je osvojio i Luka Đukez u kategoriji T38 na 1500 m s vremenom od 5:26.27 minuta, dok je Srećko Martić ostao na korak do medalje, četvrti je na 100 m s vremenom od 18.17 sekundi te u bacanju kugle sa 7,07 metra.

Čestitamo na uspjehu, Reprezentaciji i našoj Ani želimo još puno uspjeha i medalja. Sretno!