Domaći poraz rukometaša Novske – RK “Novska” – RK “Čakovec 2” 17:29 (10:21)

Objavljeno: 02.11.2017 - 8:02 Piše: Novska.IN portal Pročitano: 530 puta

Rukometaši Novske upisali su treći uzastopni poraz na otvaranju sezone te drugi poraz na domaćem terenu protiv ekipe iz Čakovca, koja je odličnim prvi poluvremenom slomila otpor Novljana te pokazala trenutno bolju igru na terenu.

Novljane je obilježio loš ulazak u utakmicu gdje gosti iz Čakovca postižu četiri uzastopna gola u početnih nekoliko minuta susreta. U nastavku domaćin dolazi do rezultata od 4:6, ali od tada na dalje prvo je poluvrijeme u potpunosti pripalo gostujućim rukometašima. Zaostatak se povećavao sve do dvoznamenkaste vrijednosti, novljanski rukometaši obrambeno igraju loše poluvrijeme te dopuštaju da se protivnički rukometaši razigraju i postignu čak 21 pogodak u poluvremenu. Na kraju poluvremena se na predah u svlačionice otišlo sa rezultatom 10:21 te velikim zaostatkom i nezadovoljstvom rukometaša Novske.

Drugo poluvrijeme ipak izjedačenije, što zbog boljeg angažmana novljana te ipak malo lošije igre gostiju. Ipak rukometaši Čakovca konstantno održavaju svoju dvoznamenkastu prednost, ali se golovi ne postižu tako jednostavno niti na jednoj, niti na drugoj strani te se odvija dosta čvršća igra uz manji broj golova za razliku od prvog poluvremena. Dva totalno neusporediva poluvremena za rukometaše Novske, jer su u drugom poluvremenu primili svega 8 golova te je utakmica završila porazom novljana rezultatom 17:29.

Ekipu Čakovca je predvodio Čapalija sa 9 pogodaka, a za ekipu Novske Troha je postigao 5 pogodaka. Sljedeće kolo novljani putuju u goste u Daruvar. Obje ekipe su za sada bez pobjede na početku prvenstva.

RK “ČAKOVEC”: Kos (1), Vrbanec, Golubić, Željeznjak (1), Vaser (4), Hozjan (1), Čapalija (9), Kocijan, Hozmec (2), Škoro, Ninić, Lukman (5), Horvat (6), Vurušić; trener: Anđel.
RK “NOVSKA”: Šumar (1), Jovanović, Glavaš, Vučić (3), Pintar, Troha (5), Horaček (2), Tutić, Klobučnik (1), Kačavenda (1), Špoljarić (1), Mišljan (2), Miloš, Ciprić (1); trener: Pipal.