Dobar nastup JAK-a na Kupu Hrvatske – Mihael Prelesnik na 300 prepone zauzeo 3. mjesto

Objavljeno: 14.09.2020 - 8:41 Piše: Novska.IN portal Pročitano: 304 puta

Na Finalu atletskog Kupa Hrvatske za kadete i kadetkinje u Varaždinu, nastupilo je 12 najboljih atletičara tijekom sezone, u svakoj od disciplina.

Na natjecanju je sudjelovao 31 atletski klub s 360 atletičara i atletičarki.

Među najboljim klubovima nastup i Jasenovačkog atletskog kluba JAK, nastupilo je  troje atletičara u 4 discipline.

Najuspješniji atletičar JAK-a bio je  Mihael Prelesnik, iako još mlađi kadet osvojio 3. mjesto na 300 metar prepone, poprativši svoj osobni rekord za više od 4 sekunde.

Lana Radulović trčala je 300 metara prepone i osvojila 6. mjesto u konkurenciji najboljih mladih preponašica Hrvatske, s vremenom nešto manjim od  njenog osobnog rekorda, dok je Viktor Barešić bio peti u bacanju diska i kugle, također na granici osobnih rekorda.

Rezultatima je zadovoljan i Neven Šepović, trener, no kaže kako u narednom periodu trebaju ispraviti neke nedostatke, kaže, „Viktor je 3 od 4 hitca u bacanju diska bacio u zaštitnu mrežu, Lana radi na broju koraka između prepona i logično je da se događaju greške ovakvog tipa“.

Slijedeće natjecanje JAK očekuje već naredni vikend, kada je na rasporedu Kup Hrvatske za juniore i juniorke.