Atletičarima JAK-a naslov prvaka Hrvatske atletske lige Sjever

Objavljeno: 09.10.2019 - 20:01 Piše: Novska.IN portal Pročitano: 718 puta

Na natjecanju atletičara Hrvatske atletske lige Sjever sjajan nastup ostvarila je skupina mlađih kadeta Jasenovačkog atletskog kluba JAK.

Nakon 7. kola osvojili su naslov prvaka Lige u konkurenciji 23 kluba sjeverozapadne Hrvatske. O naslovu je odlučivalo posljednje, 7. kolo u Varaždinu, a za naslov su se borili JAK i Koprivnica.

Mladi atletičari JAK-a nisu pobjedu dovodili u pitanje – u svim disciplinama su bili odlični, pobijedili i u ovom kolu te na kraju zasluženo slavili.

Atletičar Viktor Barešić osvojio je 3. mjesto u skoku u dalj i 4. u bacanju vortexa, Mihael Prelesnik je osvojio drugo mjesto na 80 metara prepone uz novi osobni rekord te 3. mjesto na 400 metara.

U bacanju vortexa Renato Kaurin bio je 7., a najmlađi, Patrik Krmpotić 4. na 400 metara, dok je štafeta 4x60m bila treća.

Treće i četvrto mjesto osvojili su na 1000 metara Pavle Komljenović i Rafael Prelesnik. Uz njih je nastupila i Lana Radulović koja je osvojila 3. mjesto na 80 metara prepone.

– Nakon seniorki prošle sezone, ove sezone pobjednici HALS-a su mlađi kadeti, bili su izvrsni cijelu sezonu i zaslužili su ovo. Najveći teret iznijeli su Viktor, Mihael, Renato i Patrik, koji je još limač, a i ostali su pridonijeli kada je trebalo. Svaka im čast, rekao je trener Neven Šepović. Dodaje da je do kraja sezone na stazi ostalo još pojedinačno prvenstvo HALS-a u nedjelju u Varaždinu, gdje će preuzeti pobjednički pehar, ali i pokušati osvojiti još  medalja.