4 medalje za Hrvatsku reprezentaciju na WPA Svjetskom prvenstvu „Dubai 2019.“

Objavljeno: 15.11.2019 - 9:31 Piše: Željko Gašparović Pročitano: 827 puta

Na World para athletics Championships „Dubai 2019“ hrvatski atletičari završili su nastup, a osvojene su 4 medalje.

Već prvi dan natjecanja za reprezentaciju je započeo uspješno, medaljom, Miljenko Vučić, s 14.42 metra osvojio je srebro u bacanju kugle u kategoriji F11, što je ujedno i novi državni rekord.

U bacanju diska u kategoriji F64 s bačenih 54.53 metra, Ivan Katanušić osvojio je brončanu medalju, dok je Josip Slivar hicem od 47.04 metara zauzeo 6. mjesto.
U kategoriji F52 natjecao se Velimir Šandor, koji je sa 17,52 metara osvojio 7. mjesto.

Uspješan nastup i za Matiju Sloupa, brončana medalja u bacanju kugle u kategoriji F40. S 10.30 metara popravio je vlastiti državni rekord za 13 centimetara.

U kategoriji F33, Deni Černi bacio je kuglu 10.43 metra, 11 centimetara kraće od osobnog rekordna, zauzeo je 5. mjesto.

Skakačica u dalj, Mikela Ristoski, skokom u dalj u kategoriji T20 s 5.61 metara skočila je rezultat sezone i osvojila brončanu medalju.

Sa skokom u dalj od 6.62 metara Zoran Talić zauzeo šesto mjesto.

Novljanka Ana Gradečak je s hitcem od 6.83 metara zauzela 12. mjesto u bacanju kugle u kategoriji F41. U jakoj konkurenciji najboljih svjetskih bacačica kugle i Anin prvi nastup na ovako velikom svjetskom prvenstvu, iskustvo je koje će joj u nastavku sportske karijeri biti od koristi.

Čestitke svima i sretan povratak u Hrvatsku.