2. Veteranski rukometni turnir – nastupilo 8 klubova veterana

Objavljeno: 28.10.2019 - 13:52 Piše: NovskaIN | Foto:DUC Pročitano: 1379 puta

U subotu 26. listopada održan je 2. Veteranski rukometni turnir “Lukovo 2019”. Na turniru je nastupilo osam ekipa iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine. Turnir je otvorio gradonačelnik Grada Novske Marin Piletić.

Nakon odličnih i neizvjesnih rukometnih utakmica po završetku natjecanja u grupama redoslijed je bio slijedeći:

Grupa A: 1. Golden Balls 2. Novska 3. Kozara 4. Nexe
Grupa B: 1. Varteks 2. Jedinstvo 3. Maksimir 4. Slavija

U utakmici za treće mjesto snage su odmjerili stariji veterani VRK “Jedinstva” i mlađi veterani VRK “Novska”.

Utakmica je završila neriješenim ishodom 12:12, a nakon izvođenja sedmeraca pobjedu su odnijeli VRK Jedinstva 15:13.

U finalu su se igrale dvije najjače ekipe, Varteks i Golden Balls, koje su i pokazale najbolji rukomet na turniru. Rezultat prvog poluvremena 5:3 za Golden Balls da bi veterani Varteksa u drugom poluvremenu nakon velikog preokreta pobijedili 6:5 i drugu godinu za redom osvojili turnir.

Jedna od zanimljivosti turnira da su domaći gledatelji nakon više od 25 godina imali priliku gledati igrače Jedinstva sa kraja 80-tih i početka 90-tih godina: Slišković, Fabijanić, Domankušić, Katušić, Perić.

Za VRK Novska nastupili su: Šimičić, Džogić Ivan, Šulekić Vlatko, Preksavec Josip, Preksavec Jakov, Dragočajac, Džogić Josip, Baić, Šulekić Mladen, Šeba, Ćurić, Mimić i Štefanac.