Lipovljanci Rosy i Matoš osvojili medalje na međunarodnom kickboxing turniru u Slavonskom Brodu

Objavljeno: 21.05.2019 - 20:00 Piše: Novska.IN portal Pročitano: 411 puta

Proteklog vikenda u Slavonskom brodu održao se međunarodni kickboxing turnir, koji je organizirao HKBS i klub domaćin Tomislav Gym.

Lipovljanac Oliver Savić Rosy nastupio je u disciplini Point fighting, dječaci +32 kg. Oliver, koji nastupa za Kickboxing klub Impact Našice,u četvrtfinalu pobjeđuje Marka Pejića, da bi ga u polufinalu zaustavio iskusan borac Lennox Stapar, čime je osvojio brončano odličje. Kako je Oliveru to prvi nastup u borilačkom sportu kickboxing, uspjeh je zavidan. Nakon što je osvojio brončanu medalju na Prvenstvu RH u Wushu-u i u kickboxingu je pokazao da se može nositi i sa međunarodnom konkurencijom. Idući nastup Oliver ima 23.6. na Rabu u disciplini Wushu “goloruke forme” te “gurajuće ruke”.

Lipovljanac Mateo Matoš nastupio je u disciplinama Light contact i Kick light do 69 kg. U obje discipline stigao je do finala, gdje je osvojio srebrne medalje u obje discipline. Mateo već 25.5. nastupa na Adria Openu u Puli, a 8.6. nastupa na profesionalnoj gala priredbi u Našicama u disciplini K1.