Badminton – osnovnoškolke postale državne prvakinje, dečki osvojili srebro

Objavljeno: 11.03.2019 - 21:07 Piše: Novska.IN portal Pročitano: 572 puta

Ove godine Zadar je postao grad badmintona. Proteklog vikenda natjecanje se održavalo u Sportskoj dvorani Višnjik. S ukupnim brojem od 86 ekipa iz cijele Hrvatske, ovo dvodnevno natjecanje smatra se najvećim badmintonskim natjecanjem u povijesti Hrvatske. Odigralo se preko 400 mečeva, a sudjelovalo je preko 350 igrača.

Iz Novske plasirale su se 4 ekipe na završnicu. Naše osnovnoškolke postale su državne prvakinje, a dečki su ove godine osvojili srebro. Ženska ekipa srednje škole također je osvojila srebro, a dečki su zadržali broncu od prošle godine.

OŠ:
Dečki: Filip Bajzek, Ivano Kukla, Filip Martinović i Filip Tutić.
Cure: Lucija Mežnarić, Martina Kovačević, Iva Vidiček i Vlatka Kovačević.

SŠ:
Dečki: Karlo Sladojević, Luka Bišof, Ivan Kolar i Marko Stojanović.
Cure: Nives Bišof, Klaudia Kovačević, Ivana Kuliš i Lucija Veble.

Neočekivani uspjeh naših osnovnoškolki započinje uvjerljivim pobjedama od 3:0 u skupini, a nakon toga dolazi iznenadna pobjeda od 3:2 nakon napetih mečeva s ekipom iz Okučana. Zatim cure pobjeđuju Bjelovar u polufinalu i dolaze u finale s Koprivnicom što također završava njihovom pobjedom te tako postaju državne prvakinje.

Muška ekipa osnovne škole nije uspjela obraniti svoj, već dvije godine čuvan, naslov prvaka. Kao i inače, dečki su bili vidljivo dominantni sve do finala koje je završilo njihovim neočekivanim porazom. A razlog tomu bila je, između ostalog i lošija strategija te je ovo dobar primjer toga koliku ulogu postava igrača zapravo ima.

Srednjoškolke, prošlogodišnje državne prvakinje, jako otvaraju natjecanje glatkom pobjedom 3:0 te tako i nastavljaju do sve do finala. U finalu igraju protiv Zagrepčanki iz Gimnazije Tituša Brezovačkog, koje su predstavljale Hrvatsku na SP u Indiji. Cure iz Zagreba postale su nove državne prvakinje nakon čiste pobjede od 3:0.

Dečki, jednako kao i cure, natjecanje otvaraju jako, pobjedom 3:0 u skupini i u četvrtfinalu. U polufinalu su izgubili od Čakovčana koji su kasnije osvojili naslov prvaka. Nakon toga slijedila je napeta borba za treće mjesto protiv Velike Gorice što je završilo pobjedom naše ekipe.

– Treba samo reći da, u zadnjih šest finala, tj. zadnje tri školske godine Novljani imaju četiri zlata i dva srebra. A srednja škola u zadnje dvije godine ima zlato, srebro i dvije bronce. Fenomenalni rezultati – izjavio je Donald Veble, trener.

Čestitke ekipama na vrhunskim rezultatima!