“Iskra” nagradila najbolje učenike

Objavljeno: 23.01.2015 - 21:56 Piše: Željko Gašparović Pročitano: 2288 puta

Po peti put, nagrada Zaklade “Iskra” za nadarenu djecu Sisačko-moslavačke županije, dodijeljena je najboljima učenicima u protekloj godini. Zavrijedili su to na postignutim uspjesima na školskim i glazbenim natjecanjima u Hrvatskoj, na međunarodnim natjecanjima iz raznih područja.

Svrha ove Zaklade je pružanje novčane potpore nadarenim učenicima, osnovcima od petog do osmog razreda i srednjoškolcima s područja Sisačko-moslavačke županije, a sredstva osigurava Županija i donatori. Ove godine svaki od nagrađenih primio je darovnicu od pet tisuća kuna.

Čestitke za postignute uspjehe uputili su im Marin Piletić, zamjenik župana i Zoran Vasić, upravitelj Zaklade „Iskra“.

TONSKI PROLOG – Marin Piletić:

TONSKI PROLOG – Zoran Vasić:

Najbolji u protekloj godini

KLARA ĆOSIĆ, Lipovljani – odlična učenica osmog razreda Osnovne škole Josipa Kozarca Lipovljani, osvojila 3. mjesto na državnom i svehrvatskom natjecanju Ekološki kviz “Lijepa naša”, sudjelovala na državnoj i svehrvatskoj smotri Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje, sudjelovala na dramsko-scenskom izrazu Lidrano 2014. godine u Primoštenu, osvojila treće mjesto na županijskom natjecanju iz geografije.

FILIP BELETA, Popovača – odličan učenik sedmog razreda Osnovne škole Popovača,
osvojio 1. mjesto na županijskom natjecanju Algoritmi-Logo, 3. mjesto na županijskom natjecanju Algoritmi C++, na Arci 2013., Ieni 2013., Inova mladi 2014., godine osvojio zlatne medalje za mehaničko-robotički automat za bombone.

HANNA KURUZOVIĆ, Novska – odlična učenica sedmog razreda Osnovne škole Novska, osvojila treću nagradu na međunarodnom natjecanju “Musica Insieme” u Musile di Piave u disciplini glasovir.

DANIELA IVANKOVIĆ, Kutina – odlična učenica trećeg razreda Srednje škole Tina Ujevića Kutina, osvojila prvo mjesto na županijskom natjecanju iz fizike i kemije.

KREŠIMIR ŠPOLJARIĆ, Sisak – odličan učenik trećeg razreda Tehničke škole Sisak,
osvojio prvo mjesto na županijskom natjecanju iz osnova i mjerenja u elektrotehnici, sudjelovao na državnom natjecanju iz osnova elektrotehnike i mjerenja u elektrotehnici, osvojio drugo mjesto na županijskom natjecanju iz fizike.

MISLAV GLIBO, Kutina – student prve godine Medicinskog fakulteta, zlatna medalja na Međunarodnoj olimpijadi iz geografiji, prvo mjesto na državnom natjecanju iz hrvatskog jezika, drugo mjesto na županijskom natjecanju iz kemije, treće mjesto na županijskom natjecanju iz biologije.

VALENTINA RUNKO, Sisak – odlična učenica trećeg razreda prirodoslovne gimnazije Vladimira Preloga, prvo mjesto na državnom natjecanju iz biologije, treće mjesto na županijskom natjecanju iz engleskog jezika, sudjelovala na županijskom natjecanju iz klasičnih jezika i na županijskom natjecanju iz kemije.

TEA HARČEVIĆ, Petrinja – odlična učenica prvog razreda Srednje škole Petrinja, osvojila drugo mjesto na državnom natjecanju iz engleskog jezika, sudjelovala na državnom natjecanju – Lidrano i na državnom natjecanju iz hrvatskog jezika.

MARCELA-MARIA SKRBIN, Sisak – odlična učenica četvrtog razreda Gimnazije Sisak,
osvojila drugo mjesto na državnom natjecanju iz hrvatskog jezika, sudjelovala na državnom natjecanju iz povijesti, osvojila treće mjesto na županijskom natjecanju iz njemačkog jezika i prvo mjesto na županijskom natjecanju iz geografije.

ANTONIO MATOŠEVIĆ, Sisak – odličan učenik četvrtog razreda XV. Gimnazije, osvojio prvo mjesto na državnom natjecanju iz hrvatskog jezika.

SEBASTIAN DEBELJAK, Novska – odličan učenik sedmog razreda Osnovne škole Novska i šestog razreda Glazbene škole u Novskoj, osvojio prvu nagradu na 9. međunarodnom natjecanju “Musica Insieme” u Musile di Piave u kategoriji piano i tambura-bisernica.

ANTONIO KATUŠIĆ, Novska – odličan učenik sedmog razreda Osnovne škole Novska i petog razreda Glazbene škole u Novskoj, osvojio prvu nagradu na 9. međunarodnom natjecanju “Musica Insieme” u Musile di Piave u kategoriji piano i tambura-bisernica

KATJA GRUJIĆ, Novska – odlična učenica četvrtog razreda Srednje škole Tina Ujevića u Kutini, osvojila prvo mjesto na županijskom natjecanju iz hrvatskog jezika i sudjelovala na državnom natjecanju iz hrvatskog jezika, sudjelovala na županijskom natjecanju iz geografije, sudjelovala na županijskom natjecanju iz logike i filozofije, sudjelovala na županijskom natjecanju iz biologije.

REBECCA BJELANOVIĆ, Novska – odlična učenica šestog razreda Osnovne škole Novska, osvojila drugu nagradu na 9. međunarodnom natjecanju “Musica Insieme” u Musile di Piave u kategoriji piano.

ALISA ZOBEL, Popovača – odlična učenica trećeg razreda Srednje škole Tina Ujevića Kutina, osvojila treće mjesto na državnom natjecanju iz latinskog i grčkog jezika, sudjelovala na državnom natjecanju iz engleskog jezika.

SANJA RANIĆ, Petrinja – odlična učenica prvog razreda XVI. Gimnazije Zagreb, osvojila drugo mjesto na državnom natjecanju iz hrvatskog jezika, sudjelovala na županijskom natjecanju Lidrano.

MARIJA ĆOSIĆ, Lipovljani – odlična učenica drugog razreda Srednje škole Tina Ujevića Kutina, osvojila prvo mjesto na županijskom natjecanju iz povijesti, prvo mjesto na županijskom natjecanju iz geografije, treće mjesto na županijskom natjecanju iz hrvatskog jezika, sudjelovala na županijskom natjecanju iz kemije.

IVA TOPIĆ, Kutina – odlična učenica prvog razreda Srednje škole Tina Ujevića Kutina, osvojila prvo mjesto na županijskom natjecanju mladih tehničara – elektronika, sudjelovala na županijskom natjecanju Lidrano i na županijskom natjecanju iz fizike.

INES LONČAR, Novska – studentica prve godine Glazbene akademije, osvojila prvo mjesto na županijskom natjecanju iz biologije, sudjelovala na državnom natjecanju iz hrvatskog jezika.

SARA ZOBEL, Popovača – odlična učenica trećeg razreda Srednje škole Tina Ujevića Kutina, osvojila drugo mjesto na državnom natjecanju iz engleskog jezika.

LEO OBADIĆ, Kutina – student prve godine Fakulteta elektrotehnike i računalstva, osvojio prvo mjesto na županijskom natjecanju iz informatike-računalstva – kategorija: Osnove informatike, sudjelovao na državnom natjecanju iz logike i filozofije, i na županijskom natjecanju iz fizike.

BRUNA HABEK, Kutina – odlična učenica prvog razreda Srednje škole Tina Ujevića Kutina, osvojila prvo mjesto na državnom natjecanju Lidrano 2014. – literarni rad i prvo mjesto na županijskom natjecanju iz geografije.

LUKA POSILOVIĆ, Petrinja – odličan učenik drugog razreda Srednje škole Petrinja, osvojio prvo mjesto na županijskom natjecanju iz biologije i sudjelovao na državnom natjecanju iz kemije.

VILIM LENDVAJ, Popovača – odličan učenik XV. Gimnazije Zagreb, osvojio prvo mjesto na državnom natjecanju Informatika – programski jezik C++, drugo mjesto na državnom natjecanju Informatika – programski jezik Logo, treće mjesto na državnom natjecanju Robotika, treće mjesto na državnom natjecanju Fizika, sudjelovao na državnom natjecanju iz kemije, osvojio prvo mjesto na županijskom natjecanju iz matematike i drugo mjesto na županijskom natjecanju iz engleskog jezika.

Neki od ovogodišnjih dobitnika zbog postignutih su rezultata dobivali i ranije nagradu „Iskra“. Svakako ne treba posebno isticati, svi su oni odlični učenici i primjer da vrijedi učiti. Svečanost su glazbenim nastupom upotpunili učenici Glazbene škole u Novskoj, Hanna Kuruzović, Sebastijan Debeljak, Antonio Katušić i Rebecca Bjelanović.

TONSKI PROLOG – Zahvala nagrađenih:

Nakon što je do sada na svečanostima nagrada učenicima dodjeljivana u Sisku i Kutini, po prvi put svečanost dodjela nagrade „Iskra“ priređena je u Novskoj. Velika koncertna dvorana Glazbene škole u Novskoj primila je najbolje učenike, njihove roditelje i goste, a od političara, osim zamjenika župana i upravitelja Zaklade „Iskra“, svečanosti dodjele nagrada nije nazočio nitko drugi od njih. Kako smo od protokola saznali, bili su zvani.