Zapažen nastup atletičarki JAK-a u Zagrebu

Objavljeno: 29.04.2014 - 19:15 Piše: Novska.IN portal Pročitano: 568 puta

Na 31. krosu Sportskih novosti u organizaciji Hrvatskog atletskog saveza i Redakcije Sportskih novosti, pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti obrazovanja, atletičarke JAK-a iz Jasenovca postigle su odlične rezultate osvojivši 5 odličja.

Natjecanje je održano na zagrebačkom jezeru Bundek i predstavlja, prema broju sudionika, najmasovniju sportsku manifestaciju u Hrvatskoj. Na prazniku krosa nastupilo je 3.736 učenika iz 127 osnovnih i 39 srednjih škola iz cijele zemlje.

U konkurenciji učenica 6. razreda osnovnih škola uvjerljivu pobjedu osvojila je Marina Tomić, a među prvih šest koje su osvojile medalje bila je i Patricija Mačković – šesta, dok je ekipno Jasenovac bio drugi.

Kod učenica osmih razreda Josipa Gajdoš osvojila je prvo mjesto. Atletičarka JAK-a Mirena Milašinović bila je šesta, a Marija Jakovljević 20. Ti rezultati bili su dovoljni za ekipno prvo mjesto učenica osmih razreda.

Trčale su i članice Ivana Jurić, koja je ukupno bila osma, dok je od učenica 7. razreda Silvija Alich 12., a Iva Šaka 35. Učenice 7. razreda iz Jasenovca tim su plasmanima osvojile ekipno 4. mjesto, što je ukupno u ženskoj konkurenciji Jasenovca bilo dovoljno za drugo mjesto.
Ovim natjecanjem završila je sezona natjecanja u krosu, a prema najavi Nevena Šepovića, trenera, naredne subote kreću natjecanja Hrvatske atletske lige „Sjever“. Sudeći prema početku i osvojenim plasmanima od početka ove godine s dvoranskih natjecanja, trener očekuje i daljnje dobre nastupe od atletičarki JAK-a, Jasenovca, Novske i Rajića.