Uvjerljiva pobjeda rukometaša u Vidovcu, RK “Vidovec 2” – RK “Novska” 25:36 (13:18)

RK "Vidovec 2" 25 : 36 RK "Novska"
Objavljeno: 22.11.2016 - 7:20 Piše: Luka Selenić Pročitano: 968 puta

Rukometaši Novske otputovali su na daleko gostovanje u Vidovec protiv druge ekipe istoimenog protivnika, koji se natječe u prvoj ligi. Unatoč sastavu načetog ozljedama, ostvarili su uvjerljivu pobjedu.

Dobro prvo poluvrijeme omogućuje Novljanima preuzimanje kontrole nad utakmicom od početka. Prvi odlaze na značajniju prednost od +3, domaćini s igračem više najbliže dolaze na gol zaostatka, ali više od tog ne dostižu prednost koja se konstantno povećavala u korist Novske. Čvrsto se držala prednost od 5 golova razlike te se na poluvrijeme odlazi rezultatom 13:18 u koristi gotujućih Novljana.

Dojam iz prvog poluvremena da je prednost mogla i trebala biti čak i veća se ostvaruje u drugom poluvremenu. U početnim minutama uslijedila je serija od nekoliko uzastopnih golova te se Novska potpuno odvojila na 10 razlike i dobrim dijelom zaključila utakmicu jer mladi rukometaši Vidovca nisu davali naznake u svojoj igri da mogu sustići toliku prednost. Rukometaši Novske su mirno priveli utakmicu kraju te pobijedili rezultatom 25:36 uz 20 obrana golmana Sedlara.

Kod domaćina je Blaži postigao 4 pogotka, a kod gostujućih Novljana 10 pogodaka je postigao Čizmar.

RK “VIDOVEC” : Horenec (4), Cmrečak (2), M. Melnjak (1), D. Melnjak (3), Šantek, Serini, Presečki (3), Farc (4), Blaži (4), Buhin (1), Patrčević, Zavrtnik, Ozmec, Kolarić (3); trener : Lilić.

RK “NOVSKA” : Sedlar, Šumar (5), Vučić (2), Biro (3), Čizmar (10), Halić, Štefanac (4), Henčel, Kačavenda (4), Kinderman (2), Špoljarić (5), Bišof (1), Mišljan; trener : Prelčec.

Sljedeće kolo su rukometaši Novske opet na domaćem terenu gdje dočekuju favorita lige RK “Nedelišće” iz Nedelišća. Čestitke rukometašima na pobjedu i sretno u narednoj utakmici.

Arhivska fotografija: Željko Gašparović