Utakmica – NK “Sokol” – NK “Pešćenica”

Objavljeno: 20.04.2015 - 15:07 Piše: Novska.IN portal Pročitano: 1265 puta

U Rajiću ovaj vikend prvenstvena utakmica 2. ŽNL između domaćina NK „Sokola“ i NK „Pešćenice“, derbi od kojeg su oba kluba očekivala 3 boda no samo podjela bodova za neriješeni rezultata 2:2 (1:1).

Početak utakmice pripada inicijativi domaćih i pritisak na gol gostujućih, sve do 28 minute kada gostujući Kocijan koristeći neopreznost obrane, iz pozadine skokom na loptu, glavom, postiže zgoditak. Vodstvo je trajalo do četrdesete minute utakmice, domaći uzvraćaju i Čavrag izjednačuje na 1:1.

S tim se rezultatom odlazi na odmor, a nastavak ne donosi, nakon isključenja jednog gostujućeg, očekivanu prednost za Sokol. NK “Peščenica” čak i preuzima inicijativu. Još jedna neopreznost, ovaj put golmana domaćina koji nije bio u svom prostoru pa to koristi Z. Božić i dovodi ponovno u prednost svoj klub. Rezultat 1:2 ostao je sve do 82. minute kada za konačnih 2:2 izjednačenje postiže Adžijević.

Razloga za nezadovoljstvo ipak nema, Peščenica je vodeći klub na tablici, a kao opravdanje za možda drugačiji ishod kod domaćih je nedostatak jednog standardnog igrača i jednog zbog povrede u utakmici.

Evo što je nakon utakmice izjavio Damir Blažeković, predstavnik NK „Sokol“ Rajića:

TONSKI PRILOG – Damir Blažeković:

NK “SOKOL” – Jurić, Iličić, D Vuković, Perošević, Puljić, M Vuković, Klarić, Adžijević, Čavrag, Grgić, Božić, Prelesnik, Kos, Matić, Grgić, Kušmišević, Polimac
Kapetan – Zdravko Grgić

NK “PEŠČENICA” -J Božić, Ičanović, Skroin, Hajduk,D Ivančić, Dunašin, Z Božić, Kocijan, Velinčić, Raković, Galić, Hodalj, M Ivančić, Petrac
Kapetan – Gordan Jurica Kocijan

Sudac : Alen Kos, Kutina, 1. pomoćni Tomislav Krznarić, Kutina 2. pomoćni Jurica Barišić, Husain.