U 15. i 16. kolu rukometaši Novske pretrpjeli nova dva poraza protiv RK “Marof” i RK “Čakovec 2”

Objavljeno: 24.02.2017 - 8:41 Piše: Luka Selenić Pročitano: 1441 puta

RK “Novska” – RK “Marof” 22:30 (10:15)

Novska je na domaćem terenu ugostila prvoplasiranu ekipu iz Marofa te su domaći novljanski rukometaši bili ravnopravan protivnik favoriziranoj gostujućoj ekipi sve do rezultata 9:9, nakon kojeg iskusniji i fizički jači gosti lome rezultat u svoju korist i odlaze na predah sa +5. Drugo poluvrijeme su rukometaši Marofa kontrolirali rezultat i održavali konstantno svoju stečenu prednost sve do samog kraja, kada su uspjeli i malo povećati tu prednost te zaključiti utakmicu sa rezultatom 22:30.

U ekipi Marofa Benko je postigao 15 pogodaka, a u ekipi Novske 9 pogodaka postigao je Čizmar.

RK “NOVSKA” : Sedlar, Šumar, Čizmar (9), Glavaš (1), Vučić (1), Troha (2), Horaček, Kinderman, Štefanac (1), Kačavenda (1), Brulja, Špoljarić, Bišof (3), Mišljan, Biro, Cirpić (4); trener : Prelčec.
RK “MAROF” : Rački, Plantić (4), Možek, Cesar (1), Košćak, Benko (15), Zadravec (2), Pajan, Ipša (6), Bagadur, Miličević, Šantek (1), Sakač (1), Krajan; trener : Ipša.

RK “Čakovec 2” – RK “Novska” 31:25 (13:11)

Na dalekom gostovanju u Čakovcu nažalost nisu uspjeli prekinuti negativan niz rukometaši Novske. Kroz cijelo prvo poluvrijeme nametali su se kao bolja momčad i prvi su ostvarili osjetniju prednost rezultatom 9:6, ali se uporni domaći rukometaši vraćaju u utakmicu, izjednačuju rezultat na 9:9 i do kraja poluvremena uspijevu preći u vodstvo. To vodstvo su zadržali i u drugom poluvremenu te se rezultat cijelo vrijeme kretao oko 4 do 5 razlike u korist Čakovca. Gosti na kraju nisu uspjeli sustići taj zaostatak te su nažalost završili utakmicu sa porazom 31:25 u korist Čakovca.

Za ekipu Čakovca Lukman je postigao 9 pogodaka, a za ekipu Novske najraspoloženiji je bio Troha sa 8 pogodaka.

RK “ČAKOVEC” : Hamer, Štefulj, Željeznjak, Vaser (4), Hozjan (5), Čapalija (6), Bašek (2), Hozmec (1), Škoro, Ninić, Lukman (9), Mihalić, Horvat (4); trener : Horvat
RK “NOVSKA” : Sedlar, Šumar (3), Čizmar (7), Vučić (1), Troha (8), Horaček, Kinderman (3), Štefanac, Henčel, Kačavenda, Brulja, Špoljarić (1), Bišof, Mišljan (1), Ciprić (1); trener : Prelčec.

Rukometaši Novske igraju sljedeću utakmicu na domaćem terenu protiv ekipe RK “Ivančica 2” iz Ivanca u subotu 25.2. u 19h.