Težak poraz rukometaša, RK “Novska” – RK “Koprivnica Hangar 18” – 22:39 (13:18)

Objavljeno: 20.12.2017 - 8:23 Piše: Novska.IN portal Pročitano: 264 puta

Rukometaši Novske osjetili su na vlastitoj koži dominaciju koju pokazuju ovu sezonu rukometaši iz Koprivnice te su uvjerljivom igrom prohujali kroz Novsku i zasluženo zaradili oba boda za nastavak niza bez poraza i potvrdu jesenskog prvaka te prvog favorita ove sezone.

Susret je krenuo relativno izjednačeno, Novljani su pratili rezultatski korak te se vodila ravnopravna borba na terenu. No, ipak nekoliko tehničkih grešaka Novljana gosti skupo naplaćuju i odlaze na prvu osjetniju prednost od četiri gola prednosti. Nakon toga se nastavila opet ravnopravna borba, a u završnici poluvremena se odigrala možda i ključna stvar susreta. U jednoj polukontri Novske, domaći igrač i golman Koprivnice skupa trče prema jednoj odbijenoj lopti te igrač Novske prvi hvata loptu i dolazi do kontakta golmana izvan golmanovog prostora. Suci se nisu usudili dosuditi najstrožu kaznu koja je pripadala golmana Koprivnice, nego samo isključenje, što bi značilo da bi Koprivnica do kraja susreta bila sa zamjenskim igračem na golu pošto im je to bio jedini golman u sastavu. Suci su ipak presudili pomilovati golamana u toj situaciji te je do kraja poluvremena Koprivnica uspjela zadržati prednost. Na predah se otišli rezultatom 13:18 u korist gostiju.

Drugo poluvrijeme uslijedila je sasvim druga priča. Gosti su od početka nametnuli visoki ritam, kažnjavajući svaku pogrešku domaćina brzom realizacijom te konstantnim povećanjem prednosti do kraja susreta. Na koncu je krajnji rezultat i zasluženo ostvaren, ali ostaje pitanje šta bi bilo da se situacija razvila drugačije. Novljani su pružili najbolji otpor što su trenutno mogli te krajnji rezultat je visoki poraz od 22:39.

Najraspucaniji pojedinac u ekipi Koprivnice bio je Dujaković s 11 pogodaka, a u ekipi Novske Šumar s 5 pogodaka.

RK “KOPRIVNICA”: Lazar, Behin, Vlašić, L. Peričić (3), Karlović (5), B. Peričić (5), Kosmač, Kovačić (4), Pranjić (6), Udovičić (5), Skupnjak, Žarić, Dujaković (11); trener: Krajačić.

RK “NOVSKA”: Glavaš, Šumar (5), Jovanović (1), Miloš, Troha (5), Pintar, Ciprić (1), Horaček, Vučić (2), Klobučnik, Kačavenda (3), Brulja, Špoljarić (3), Mišljan (2); trener: Pipal.