Solidan uspjeh trkača iz Novske

Objavljeno: 05.03.2015 - 22:02 Piše: Željko Gašparović Pročitano: 1675 puta

Petero Novljana sudjelovalo je 2. uličnoj utrci u Pakracu, koja je organizirana kao dio programa uz obilježavanje Dana Grada Pakraca. Trčala se kružna utrka ulicama Pakraca, četiri kruga i ukupno 6 kilometara dužine.

U muškoj konkurenciji bilo je 32 trkača iz nekoliko gradova, dok se u ženskoj konkurenciji natjecalo 8 trkačica. Novljani su u konkurenciji 32 trkača pokazali solidan uspjeh. Ivan Maletić, kojemu je ovo bila prva službena utrka, ostvario je odličan rezultat, gdje je na kraju bio četvrti s 37 sekundi iza pobjednika Danijela Dunkovića iz Slatine s vremenom od 0:21:16 minuta, drugoplasiranog Igora Vukovića iz Gračanice i Silvija Tomca iz Popovače.

Sjajno su se plasirali i Igor Čevizović, utrku je završio na 6. mjestu, Josip Fabijanić bio je deseti, a trčao je i Marijan Medvedović iz Roždanika, te Filip Mičević iz Bročica, koji je završio na 16. mjestu. Jedina natjecateljica iz Novske, u konkurenciji žena trčala je za peto mjesto.
Pobijedila je Antonija Džolić iz Lipika s 0:27:00 minuta, druga je Ana Kresojević, Zagreb i treće mjesto zauzela je Barbara Tukara iz Dobrovca.

Osim Marijana Medvedovića, koji nije imao dobar dan za ovu utrku i koji je dugo u natjecanjima, pa broji mnoge utrke po Hrvatskoj, ostala trojica iz Novske su rekreativci. Kako su izjavili, ohrabrio ih je postignuti rezultat te će se oprobati i na drugim trkačkim natjecanjima na srednje pruge i uličnim uatrkama.

– Trčimo s guštom, a udaljenosti koje znamo pretrčati su od 5 pa do 20 kilometara. Tjedno prevalimo i 50 kilometara. Dobro za trening, a sada nakon što smo se iskušali na uličnoj utrci u Pakracu, krećemo u sve ozbiljnije, kažu naši trkači i najavljuju utrku u Zagrebu, već ovaj vikend. Žale što u Novskoj nema atletski klub za odrasle. Kako se namjeravaju i dalje natjecati, u planu im je učlaniti se u neki najbliži atletski klub.

Hvala Lipičkom mjesečniku “COMPAS” na uručenim fotografijama!