Rukometaši završili polusezonu porazom – RK “Koprivnica-Hangar 18” – RK “Novska” 33:23 (16:10)

RK "Koprivnica-Hangar 18" 33 : 23 RK "Novska"
Objavljeno: 23.12.2016 - 7:48 Piše: Luka Selenić Pročitano: 973 puta

Rukometaši Novske su otputovali na posljednje gostovanje prije zimske stanke u Koprivnicu, što je ujedno bila i posljednja utakmica zimskog dijela prvenstva upravo protiv dugogodišnjih protivnika. Nakon slobodnog kola prethodni vikend, uslijedilo je drugo uzastopno gostovanje.

Rukometaši Koprivnice bolje otvaraju prvo poluvrijeme te uz laganu pristranost sudaca uspijevaju od samog početka držati laganu prednost. Novljani ne uspijevaju uloviti zaostatak te domaćin preuzima u potpunosti kontrolu nad utakmicom i odlaze na predah sa prednošću od 16:10.

Drugo poluvrijeme sličan tijek utakmice kao i u prvom poluvremenu te zbog slabije obrane i problema sa realizacijom u napadu rukometaši Novske ne uspijevaju ozbiljnije ugroziti domaćina. Držala je Koprivnica konstantno prednost pa čak do kraja i malo povećala, ali pitanje pobjednika se nije dovodilo u pitanje. Krajnji rezultat je iznosio 33:23 i nove bodove Koprivnici koji su sad pri samom vrhu prvenstvene ljestvice.

U ekipi Koprivnice najraspucaniji je bio Pranjić s 13 pogodaka, a u ekipi Novske Čizmar s postignutih 8 pogodaka.

RK “KOPRIVNICA” : Ružić (3), Dujaković (2), L. Peričić (4), Karlović (3), B. Peričić (2), Šprem, Pranjić (13), Lazar, Peić (6), Horvat, Behin, Skopnjak, Požgaj, Baronić, Kosmač; trener : Krajačić.

RK “NOVSKA” : Sedlar, Šumar, Čizmar (8), Kinderman (4), Vučić (5), Biro, Troha (3), Ciprić (1), Halić, Henčel, Kačavenda (1), Špoljarić, Mišljan (1); trener : Prelčec.

Rukometašima Novske slijedi natjecateljska stanka do 4.2.2017. kada ponovno kreću u borbu za nove bodove gostovanjem u Garešnici. Ova mlada ekipa Novske se pokazala kao ugodno iznenađenje lige te se smjestila u zlatnu sredinu ljestvice, ali uz bok trenutno najjačim ekipama lige što su pokazali svojom igrom na terenu.

Optimistično nastavljaju s radom i pripremama za naredni dio sezone te se nadaju još boljim rezultatima.