Rukometaši u zadnjoj sekundi izgubili bod, RK “Marof” – RK “Novska” – 24:23 (11:13)

RK "Marof" 24 : 23 RK "Novska"
Objavljeno: 04.10.2016 - 17:05 Piše: Luka Selenić Pročitano: 856 puta

Malo je sportske sreće falilo da RK “Novska” osvoji bod ili čak oba na prvom ovosezonskom gostovanju protiv protivnika koji je jednako kao Novska otvorio sezonu uvjerljivom pobjedom.

Novljanski rukometaši se dobro suprotstavljaju jakom protivniku kroz cijelo prvo poluvrijeme te ne dopuštaju Marofu da se rezultatski odvoji. Pred kraj poluvremena uspijevaju i prvi put na utakmici povesti rezultatom 11:10 te mini serijom i zaključiti prvo poluvrijeme vodstvom 13:11.

Ipak drugo poluvrijeme se rukometaši Marofa bude nakon šoka na poluvremenu, a Novska ne reagira na najbolji način te dopušta Marofu da se u potpunosti vrati u utakmicu i preokrene rezultat na 18:15. Iako se činilo da sve ide na ruku domaćina, mladi rukometaši Novske su još jednom stisnuli zube i nisu dopustili protivniku laganu pobjedu, nego su velikom borbenošću uspjeli ponovno izjednačiti na 21:21.

Nakon toga kreće neizvjesna borba za bodove, igra se gol za gol gdje u tri navrata Novska uspijeva povesti, ali bi svaki put Marof uzvratio i izjednačio sve do rezultata 23:23 kada nažalost Novska ne uspijeva prva povesti nego Marof ima posljednji napad za pobjedu, što im i ide od ruke s pogotkom u posljednjim sekundama utakmice i pobjedu 24:23.

Vremena više nije bilo za izjednačenje, ali zalaganjem, dojmom kojeg su ostavili na terenu i rezultatom protiv fizički jače i starije ekipe na gostujućem terenu svakako su za nas pobjednici. Ne treba zanemariti činjenicu da je Novska imala duplo više isključenja od domaćina što znato utječe na težinu igranja, ali uz iskustvo koje će tek ti mladi dečki steći smanjit će se i ti faktori.

Kod rukometaša Marofa je najraspoloženiji pojedinac bio Benko, a Novske ponovno Čizmar s 12 pogodaka.

RK “MAROF” : Rački, Plantić (5), Rabuzin (3), Sekovanić, Košćak, Benko (8), Mujanović, Zadravec (1), Pajan, Cesar, Šantek, Meštrić (3), Miličević, Đorđević (3), Kamenar (1), Krajan; trener: Ipša.

RK “NOVSKA” : Sedlar, Šumar, Čizmar (12), Glavaš, Vučić (5), Troha (1), Ciprić (1), Kinderman (2), Halić, Štefanac, Špoljarić (1), Mišljan (1); trener: Prelčec.

Sljedeće kolo dočekuju RK ”Čakovec 2″ iz Čakovca, trenutno vodeću ekipu na tablici. Dođite podržati dečke i želimo im više sportske sreće već u sljedećoj utakmici.

[Arhivska fotografija: Tamara Josić]