Rukometaši ostvarili pobjedu u Lepoglavi, RK “Concordia” – RK “Novska” 23:34 (12:20)

RK "Concordia" 23 : 34 RK "Novska"
Objavljeno: 30.03.2017 - 7:19 Piše: Luka Selenić Pročitano: 1299 puta

Rukometaši Novske su otputovali na jedno od najudaljenijih gostovanja u ligi i vratili se kući punog plijena osvojivši oba boda protiv neugodnog protivnika koji im je nanio poraz u prvom dijelu sezonu u Novskoj.

Novska je dobro otvorila susret u Lepoglavi, a Novljanski rukometaši su od početka prešli u vodstvo. Kako je susret odmicao tako su lagano gosti iz Novske gradili svoju prednost, koja se kretala oko 5 golova razlike. Ta prednost je u jednom tretnutku iznosila i visokih 11 golova razlike, ali su domaći rukometaši u završnici poluvremena postigli tri uzastopna gola i na predah se otišlo rezultatom 20:12 u korist Novske.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju domaći rukometaši Lepoglave te serijom 7:3 približavaju se na 4 gola zaostatka, ali to je bilo ujedno i najbliže što su prišli gostima, jer rukometaši Novske su ubrzo preuzeli kontrolu na terenu i povećali rezultat na +9 i mirno vodstvo. Do kraja susreta se igrali u izjednačenom ritmu gdje su Novljani uspjeli još i povećati prednost te ostvariti uvjerljivu pobjedu na gostovanju rezultatom 34:23.

U ekipi Lepoglave istaknuo se Posavec sa 7 pogodaka, a u ekipi Novske ponovno Čizmar s 9 pogodaka.

RK “CONCORDIA” : Galić, Alsaadi (2), Slunjski (3), Posavec (7), Kolar (5), Hrg (1), Breški, Vidman (1), Strmečki (4); trener : Druško.

RK “NOVSKA” : Sedlar, Šumar, Kinderman (5), Vučić (2), Čizmar (9), Horaček, Štefanac (7), Troha (6), Kačavenda (2), Brulja, Špoljarić (1), Bišof (1), Mišljan (1); trener : Prelčec.

Sljedeće kolo rukometaši Novske igraju na domaćem terenu protiv RK “Vidovec 2”, druge ekipe prvoligaša iz Vidovca, u subotu 1.4. u 19h.