Rukometaši ostvarili drugu uvjerljivu pobjedu na domaćem terenu – RK “Novska” – RK “Čakovec 2” 34:16 (11:6)

RK "Novska" 34 : 16 RK "Čakovec 2"
Objavljeno: 11.10.2016 - 7:28 Piše: Luka Selenić Pročitano: 1126 puta

Nakon nesretnog poraza prošlo kolo rukometaši Novske vratili su se na domaći parket gdje su dočekali mladu ekipu iz Čakovca koja je uvjerljivo započela sezonu sa dvije uzastopne pobjede.

Sam početak utakmice veoma tvrd, golovi padaju na kapaljku gdje se ipak malo bolje snalaze domaći rukometaši koji započinju utakmicu s vodstvom od 4:0, s tim da gostujući rukometaši postižu prvi pogodak tek u 18. minuti. Golman Novske, Sedlar, uspješno je zaustavljao sve pokušaje gostiju, ali nažalost njegovi suigrači nisu uspjeli izvući veću koristi iz toga u prvom poluvremenu. Pred kraj poluvremena ipak otvorenija utakmica te u igri gol za gol Novljanski rukometaši uspijevaju održati prednost do kraja poluvremena i otići na predah sa 11:6.

Drugo poluvrijeme se sve otvorilo Novskoj, sve što nije polazilo za rukom prvo poluvrijeme sada je glatko funkcioniralo te se prednost iz minute u minutu povećavala. Dečki su od samog početka slomili otpor te nisu dopustili nikakav eventualni povratak gostima, nego osigurali uvjerljivu prednost i miran završetak utakmice rezultatom 34:16.

Ekipu Čakovca predvodio je Čapalija sa 4 pogotka, a u ekipi Novske prednjačio je ponovno Čizmar sa 13 pogodaka. Sljedeće kolo rukometaši Novske putuju u Ivanec, gdje će odmjeriti snage sa ekipom RK “Ivančica 2”.

RK “NOVSKA” : Sedlar, Šumar (2), Čizmar (13), Glavaš (1), Vučić, Troha (4), Bišof (4), Kinderman (2), Grgić, Štefanac (2), Halić, Špoljarić (3), Mišljan, Biro, Ciprić (3); trener: Prelčec.

RK “ČAKOVEC 2” : Hamer, Želježnjak (1), Vaser (1), Hozjan (2), Čapalija (4), Hozmec, Škoro, Ninić (1), Lukman (4), Škvorc (1), Mihalić (1), Horvat (1), Pintarić; trener: Horvat.

Čestitke našim rukometašima na odličnoj pobjedi te im želimo da tako nastave i u narednim utakmicama!

Arhivska fotografija: Tamara Josić