Rukometaši ostvarili domaću pobjedu – RK “Novska” – RK “Garešnica 2” 29:26 (11:11)

RK "Novska" 29 : 26 RK "Garešnica 2"
Objavljeno: 30.11.2017 - 14:51 Piše: Novska.IN portal Pročitano: 202 puta

Unatoč svim poteškoćama i problemima rukometaši Novske stigli su do svoje druge pobjede u sezoni, odnosno prve pobjede na domaćem terenu protiv druge ekipe prvoligaša iz Garešnice te uz veliko zalaganje i želju osvojili nova važna dva boda u tekućoj sezoni.

Od samog početka susreta dalo se naslutiti da bi ovo mogla biti neizvjesna utakmica te da domaći rukometaši imaju šansu. Obrana je bila dobra, gosti su teško postizali golove, a na drugoj strani je golman gostiju držao svoju ekipu u igri da se znatnije ne odvoje Novljani. Ipak domaći u jednom trenutku malo slabije reagiraju i ispuštaju prednost te u posljednju minutu susreta ulaze s golom zaostatka, ali iz dobre obrambene reakcije proizašla je brza kontra u kojoj Vučić poravnava rezultat na 11:11, što je bio i krajnji rezultat prvo poluvremena.

Drugo poluvrijeme ipak otvorenija utakmica na obje strane. Novljani su držali egal, niti jedna ekipa nije posustajala do rezultata 19:19, kada uporni gosti rade seriju od tri uzastopna gola. Ipak Novljani uzvraćaju istom mjerom te sada s četiri uzastopna gola ponovono prelaze u vodsvo od 23:22. Posljednje poravnanje rezultata je bilo na 25:25 i tada borbeni Novljani lome otpor protivnika te sa još četiri uzastopna pogotka odlaze na nedostižno vodstvo od 29:25. Za kraj susreta gosti postižu još jedan gol koji nije uspio pokvariti slavlje domaćina. Krajnji rezultat susreta je bio 29:26 u korist Novske.

Igrač Garešnice Flanjak sa 16 pogodaka se ispostavio najvećom prijetnjom za Novljane, dok su se kod Novljana istaknuli Mišljan i Vučić sa po 7 pogodaka. Sljedeće kolo Novljanski rukometaši putuju na teško gostovanje u Križevce protiv ekipe RK “KTC 2”.

RK “GAREŠNICA”: Tuđan (1), Flanjak (16), Janeš (3), Vitez, Mihaljinac (5), Mlinac (1), Jančik, Halgota, Kožić, Ivšić, Bošnjak; trener: Horvat.

RK “NOVSKA”: Glavaš, Šumar (5), Jovanović, Miloš, Pintar, Ciprić (2), Horaček (4), Vučić (7), Klobučnik, Henčel, Kačavenda (1), Špoljarić (3), Mišljan (7); trener: Pipal.