Rukometaši Novske završili sezonu minimalnim porazom, RK “Novska” : RK “Koprivnica –Hangar 18” – 25:26 (11:15)

RK "Novska" 25 : 26 RK "Koprivnica –Hangar 18"
Objavljeno: 09.05.2017 - 7:04 Piše: Luka Selenić Pročitano: 1214 puta

Rukometaši Novske igrali su posljednje kolo sezone na domaćem terenu protiv visokoplasirane ekipe iz Koprivnice te nakon velike borbe i angažmana na terenu ostali su nažalost bez pobjede koju su zaslužili za kraj.

Obje ekipe su ušle u susret veoma motivirano te se od samog početka dalo naslutiti da nas očekuje veoma uzbudljiva utakmica. Dobro su parirali rukometaši Novske četveroplasiranoj ekipi lige, a rezultat je cijelo vrijeme bio neizvjestan do 11:11. Nakon toga uslijedila je dobra serija gostiju, a samu završnicu poluvremena lome u svoju rezultatsku korist. Tada rukometaši Koprivnice postižu četiri uzastopna gola te poluvrijeme završava 15:11 u korist gostiju.

Drugo poluvrijeme rukometaši Novske, svakako nezadovoljni samim krajem poluvremena, ulažu sve napore da se vrate u susret, no iskusniji gosti koriste taj period utakmice za povećavanje svoga vodstva. Najveća prednost Koprivnice je tada iznosila 20:13 i činilo se da su slomili otpor domaćina. Ipak, kao nebrojeno puta dosad, rukometaši Novske priređuju fenomenalan povratak, dižu intenzitet u obrani, još većim angažmanom i borbenošću vraćaju se u potpunosti u susret i izjednačuju rezultat na 22:22. Euforiji u dvorani nije bilo kraja, sve je bilo spremno za veliki preokret, ali gosti se nisu predali tada, pa se odigrala odlična završnica susreta. Nastavila se borba za svaki gol, nakon 25:25 prvi su poveli gosti, a rukometaši Novske nisu uspjeli do kraja izjednačiti te se susret završava infarktnom završnicom rezultatom 25:26 pobjedom Koprivnice.

Za ekipu Koprivnice Karlović je postigao 7 pogodaka, a za ekipu Novske Čizmar s 11 pogodaka.

RK “KOPRIVNICA”: Sabolić Šumandl (2), Lazar, L. Peričić (1), Karlović (7), B. Peričić (4), Kosmač, Šijak, Kovačić (3), Šprem, Pranjić (4), Peić (4), Horvat, Požgaj (1).

RK “NOVSKA”: Sedlar, Šumar (1), Čizmar (11), Glavaš (3), Vučić (2), Horaček (1), Henčel, Kačavenda, Brulja, Špoljarić (2), Mišljan (3), Ciprić (

RK “Novska” završio je sezonu kao osmoplasirana ekipa u veoma bitnoj sezoni za klub u kojoj su u potpunosti pomladili ekipu te su okosnicu ekipe činili igrači 2000. godišta iz vlastitog pomlatka, tri mlada igrača iz Kutine te nekoliko starijih igrača koji su ostali u klubu pomoći. Za tako mladu ekipu ovo je veoma dobar uspjeh jer je većini njima ovo prva seniorska sezona i ozbiljniji nastupi na rukometnim terenima, a pokazali su se u odličnom izdanju. Bilo je tu oscilacija kroz sezonu što je normalno za tako mladu ekipu, tako da pamtimo kada su jedno vrijeme čak bili iznenađenje lige kada su predvodili ligu na prvom mjestu. Uslijedio je mali rezultatski pad, ali stalno su ti dečki igrali na visokom nivou te pružali odličan otpor favoriziranim ekipama, čak i u porazu te su se konstantno držali u gornjem dijelu tablice.

Novska je pokazala sasvim novo lice ove sezone kada su igrali brz, dinamičan tranzicijski rukomet s puno angažmana i borbenosti posebno u obrabenom dijelu. No, igra koju su prikazali prespektivni mladi rukometaši Novske i rezultat koji su ostvarili nisu pali s neba te treba pohvaliti trenera Prelčeca koji naporno s njima radi te nastoji ove mlade dečke odgojiti u dobre sportaše i ljude prenosivši svoje dugogodišnje premijerligaško rukometno znanje i iskustvo.

Treba pohvaliti i upravu kluba koja se odlučila na ovakav potez te omogućila rad s mladim igračima. Nakon ovakvog uspješnog početka svi se nadaju da će naredna sezona, ali i budućnost kluba, biti još uspješnija uz ovakav daljnji rad.

1 DARUVAR VIDOVEC 2 (22:12) 34 : 28
2 CONCORDIA NEDELIŠĆE (7:22) 26 : 39
3 ILOVA IVANSKA (17:17) 31 : 33