Rukometaši Novske započeli prvenstvo uvjerljivom pobjedom 39:21 (15:9)

RK "Novska" 39 : 21 RK "Garešnica 2"
Objavljeno: 27.09.2016 - 9:24 Piše: Luka Selenić Pročitano: 1167 puta

Nakon dosta izmjena u sastavu, RK “Novska” je krenuo u novu natjecateljsku sezonu s znatno pomlađenom ekipom te se nije znalo što točno očekivati od prve utakmice u sezoni. No, mladi rukometaši Novske su odmah u prvoj utakmici poslali jasnu poruku da ih ne treba prerano otpisati i da će još puno dobroga pokazati u ovoj sezoni.

U goste im je došao protivnik iz Garešnice, ekipa RK “Garešnica 2” koja je dobro otvorila prvo poluvrijeme te je čak nakon prve čevrtine utakmice prvi put povela 8:7. Rukometaši Novske su taj period odigrali u laganom grču te je to utjecalo na trenutni rezultat, no ipak kad im se ruka opustila i kad su prevladali početnu nervozu uspjeli su se rastrčati po terenu i napraviti odličnu seriju od 8:1 te do kraja poluvremena i uvjerljivo povesti 15:9.

U drugom poluvremenu nastavak dobre igre Novljana, gdje s još dodatna četiri uzastopna gola odmah odlaze na velikih +10 prednosti. Mladi gosti nisu mogli parirati rukometašima Novske koji su brzim i dinamičnim rukometom parirali bezidejnom i statičnom rukometu Garešnice. Kroz cijelo drugo poluvrijeme se prednost konstantno povećavala te na samom kraju su upisali više nego uvjerljivu pobjedu sa rezultatom 39:21 te tako zasjeli na čelo prvenstvene ljestice na samom početku sezone. Dečki su svojom izvedbom oduševili publiku te su sigurno zaslužili još veću podršku u nadolazećim utakmicama.

Najraspoloženiji pojedinac kod Garešnice bio je Mrkalj sa 7, a kod Novske Čizmar sa 14 pogodaka. Već sljedeće kolo ih čeka puno teža utakmica na gostovanju u Marofu, čiji su rukometaši isto otvorili prvenstvo sa uvjerljivom pobjedom, ali smo uvjereni da će dečki dati sve od sebe da izvuku što povoljniji rezultat.

RK “NOVSKA”: Sedlar, Glavaš, Čizmar (14), Vučić (4), Troha (6), Bišof, Kinderman, Grgić, Štefanac, Kačavenda, Halić, Špoljarić (9), Mišljan (5), Biro, Ciprić (1); trener: Prelčec.

RK “GAREŠNICA 2”: Janeš (1), Kovač, Miljatović (2), Marenić (4), Halgota (1), Kajzogaj (1), Mlinac, Počuć, Bošnjak, Mrkalj (7), Crkvenac, Vitez; trener: Horvat.

Čestitke rukometašima Novske na pobjedi i želimo da im nadolazeće utakmice budu uspješne!

[Arhivska fotografija: Tamara Josić]