Rukometaši Novske upisali novi poraz – RK “Novska” – RK “Ivanska” – 14:25 (5:10)

RK "Novska" 14 : 26 RK "Ivanska"
Objavljeno: 16.11.2017 - 9:07 Piše: Luka Selenić Pročitano: 490 puta

Mlada rukometna ekipa Novske ugostila je favoriziranog protivnika iz Ivanske, ekipu koja je prošle godine osvojila prvenstvo te na koncu odustala od nastupanja u višem rangu. I ove godine su gosti na visokoj razini te su visoko pozicionirani na drugom mjestu, dok su Novljani nastupali u nikad mlađem sastavu ove sezone.

Od početka su se gosti nametnuli kao fizički jača te iskusnija ekipa, što se posebno očitovalo u njihovoj obrani. Mladi Novljani teško su probijali obranu gostiju te su tako i malo golova uspjeli postići. Unatoč svim poteškoćama i u razlici snaga rukometaši Novske su pružili dosta dobar otpor. Nisu dopustili da se gostujuća ekipa razigra te su obrambeno dosta dobro stajali. To se može i vidjeti iz rezultata prvog poluvremena gdje, iako su već na poluvremenu zaostajali pet golova,  uspjeli su protivnika zadržati na svega 10 postignutih pogodaka. Da je bilo malo više mirnoće pri realizaciji nekoliko izglednih prilika mogao je zaostatak biti i manji, ali tako se na predah otišli rezultatom 5:10 u korist gostiju iz Ivanske.

Drugo poluvrijeme se nastavlja donekle izjednačena igra na terenu gdje se igra gol za gol, ali što je utakmica više odmicala kraju to se i zaostatak Novljana krenuo povećavati. Ipak se drugo poluvrijeme odigrala i otvorenija utakmica jer obje ekipe postižu po više pogodaka. Nažalost morat će domaći rukometaši na nekoj drugoj utakmici pokušati ostvariti svoju drugu pobjedu protiv drugih ekipa. Krajnji rezultat utakmice je poraz Novljana rezultatom 14:25.

Za ekipu Ivanske Josifovski je postigao 11 pogodaka, dok je za ekipu Novske Mišljan postigao 5 pogodaka.

Sljedeće kolo RK “Novska” putuje na teško gostovanje u Marof.

RK “NOVSKA”: Šumar (2), Glavaš, Vučić, Pinat, Ciprić (2), Horaček (2), Klobučnik, Henčel, Špoljarić (2), Mišljan (5), Miloš (1), Jovanović; trener: Pipal.