Rukometaši Novske tijesno poraženi u Križevcima, RK “KTC 2” – RK “Novska” 23:21 (8:13)

RK "KTC 2" 23 : 21 RK "Novska"
Objavljeno: 16.03.2017 - 8:20 Piše: Luka Selenić Pročitano: 1079 puta

Dobru igru prikazanu na gostovanju u Križevcima protiv druge ekipe istoimenog prvoligaša nažalost rukometaši Novske nisu uspjeli okruniti pobjedom i osvajanjem gostujućih bodova.

Rukometaši Novske su dobro započeli utakmicu, kroz cijelo prvo poluvrijeme držali taj ritam, a s pokretljivom i agresivnom obranom zaustavljali napade gostiju. Iz dobre obrane su uslijedili golovi iz tranzicije, a napadi na postavljenu obranu Križevčana su bili organizirani i efikasni, zbog čega su okrunili poluvrijeme sa pet golova prednosti i stvorili obećavajuću prednost za nastavak utakmice. Tako se na predah otišlo sa rezultatom 13:8 u korist Novljana.

Drugo poluvrijeme se moglo očekivati da se domaći rukometaši nemaju namjeru tek tako predati, što se i pokazalo točnim. Sada Križevčani otvaraju bolje drugo poluvrijeme i malo po malo topila se prednost gostiju iz Novske. Prvo izjednačenje je uslijedilo pri rezultatu 14:14 nakon poluvremena, a novo stečeno vodstvo gostiju sustižu Križevčani na 18:18. Do kraja se igrala neizvjesna i napeta utakmica u kojoj je s malo više mirnoće u realizaciji pokazao domaći sastav pa su tako i uspjeli slomiti otpor Novljana.

Novljanski rukometaši bili su na korak do osvajanja bodova na veoma teškom gostovanju, ali ipak susret završavaju porazom 23:21 u korist KTC-a.

Ponajbolji pojedinac u sastavu KTC-a bio je Miklečić sa 8 pogodaka, a najbolji pojedinac u sastavu Novske bio je svakako Čizmar s 10 pogodaka.

RK “KTC” : Šporer, Mušlek (1), Katavić (3), Nemčić (3), Novosel (2), Boroša (3), Miklečić (8), Samoščanec, Harča (1), Smolković, Augustinčić, Kamenar (2); trener : Miklečić.

RK “NOVSKA” : Sedlar, Šumar (3), Čizmar (10), Vučić (4), Troha, Horaček, Kinderman, Štefanac, Henčel, Kačavenda (3), Brulja, Špoljarić (1), Bišof, Mišljan, Cirpić; trener : Prelčec.

Sljedeće kolo rukometaši Novske igraju u subotu 18.3. u 19h na domaćen terenu protiv RK “Ilova” iz Grubišnog polja.