Rukometaši Novske tijesno poraženi, RK “Novska” – RK “Ivanska” 19:22 (12:10)

RK "Novska" 19 : 22 RK "Ivanska"
Objavljeno: 28.04.2017 - 6:41 Piše: Luka Selenić Pročitano: 1165 puta

Rukometaši Novske su ugostili prvoplasiranu ekipu i favorita za osvajanje lige, pružajući odličan otpor ekipi Ivanske, koja se dobro namučila u Novskoj slomivši otpor domaćina tek u posljednjoj minuti susreta.

Cijelo prvo poluvrijeme je proteklo u egalu, igralo se gol za gol, ali za svaki gol su se obje momčadi dobro morale potruditi jer su obrane igrale na visokom nivou i visokog intenziteta. Ivanska je gradila svoje duge napade na iskustvu i snazi, dok su rukometaši Novske pokušali nametnuti svoju brzu i lepršavu igru kažnjavajući svaku pogrešku brzom kontrom. Niti jedna ekipa nije posustajala, a koliko je bio izjednačen susret govori podatak da je rezultat bio čak osam puta izjednačen u prvom poluvremenu sve do rezultata 10:10. Tada Novljani rade seriju od dva uzastopna gola i na predah odlaze sa vodstvom 12:10.

Drugo poluvrijeme identična preslika prvog poluvremena, a igračima Novske je nedostajalo i malo sreće u tako neizvjesnoj i izjednačenoj utakmici gdje su pogodili nekoliko stativa na početku poluvremena te se nekoliko lopti odbilo gostima u ruke pred kraj poluvremena nakon uspješnih obrana. Bez obzira na sve to u 58. minuti susreta rezultat je bio 19:19. Duga, borbena i neizvjesna utakmica mogla je otići na obje strane i ipak iskusniji gosti prvi postižu pogodak i ulaze sa prednošću 20:19 u posljednju minutu susreta. U velikoj želji za pobjedom ili eventualnim bodom, koji su svakako zaslužili, rukometaši Novske kreću u brzu realizaciju, ali nažalost dva puta gube nespretno loptu te se sreća na samom kraju osmjehnula favoritu koji se provukao na samom kraju i spasio od poraza protiv jako dobrih i borbenih rukometaša Novske rezultatom 19:22 u korist gostiju.

Ova mlada i perspektivna ekipa Novske je pokazala da se može nositi s fizički jačim, iskusnijim i favoriziranim ekipama pa su ovakve utakmice ogledalo dobrog rada kluba. Za ekipu Ivanske Mraz je postigao 6 pogodaka, dok je za ekipu Novske Čizmar postigao 5 pogodaka.

RK “IVANSKA”: Herceg, Roviščanec, Lalić, Modrić, Šibarić (5), Šantić, Gašparović (2), Đivić, Mraz (6), Subotičanec (5), Vida, Uršanić (4), Kozić.

RK “NOVSKA”: Sedlar, Šumar (3), Čizmar (5), Glavaš, Vučić (4), Troha (4), Henčel, Kačavenda (1), Brulja, Špoljarić, Mišljan (2), Ciprić.

Posljednje kolo sezone rukometaši Novske igraju u nedjelju, 30.4., u 19h protiv RK “Koprivnica-hangar 18” iz Koprivnice.