Rukometaši Novske prvenstvo otvorili porazom, RK “Novska” – RK “Ilova” 25:37 (11:15)

Objavljeno: 19.10.2017 - 11:39 Piše: Novska.IN portal Pročitano: 267 puta

Rukometni klub iz Novske ugostio je rukometaše iz Grubišnog Polja, rivale s kojima su već stekli prijateljski sportski odnos uslijed mnogo napetih i neizvjesnih utakmica u prošlosti i uvijek ugodnog gostoprimstva s obje strane. Ni ove godine nije izostalo gostoprimstvo, ali je nažalost izostala napeta utakmica.

U teškoj i kompliciranoj situaciji u kojoj se Novljanski rukometni klub nalazi, s obzirom na sve okolnosti i zbog još većeg pomlađivanja momčadi uslijed svega toga, jednostavno nije mogao biti ravnopravan protivnik daleko iskusnijoj i jačoj gostujućoj momčadi koja se drži konstantno u gornjem dijelu tablice iz godine u godinu.

Ulazak u utakmicu je bio pomalo nesiguran, ali Novljani hvataju korak s fizički jačim protivnikom. Ipak malo slabija realizacija u nekim izglednim prilikama dovodi Novsku u probleme te zaostaju šest golova razlike. Nakon minute predaha uslijedila je dobra dionica domaćih rukometaša te s četiri uzastopna gola dostižu rezultat na 10:12. Završnica poluvremena je ipak pripala gostima te se na poluvrijeme odlazi rezultatom 15:11 u gorist Ilove.

S obzirom na sve faktore nije to bio ni tako loš rezultat, ali u drugom poluvremenu je ipak sve teže bilo pratit rukometašima Novske nivo igre gostiju. Prednost gostiju se konstantno povećavala te su krenuli greške Novljana kažnjavati brzim kontrama te je ubrzo prednost prerasla i u dvoznamenkastu vrijednost. U utakmici su dobili svi igrači svoju minutažu i priliku, pogotovo je bitno za navesti najmlađe članove seniorske momčadi kojima je ovo bila prva službena natjecateljska seniorska utakmica. Pojedini igrači su postigli i svoje prve golove za seniorsku ekipu, što svakako veseli vidjeti, ali ovo je tek početak teškog puta i sezone kojeg čeka Rukometni klub Novsku. Utakmica je naposljetku razvršila porazom Novske rezultatom 25:37.

Za ekipu Ilove 10 pogodaka postigao je Ivanić, a 6 Mišljan za ekipu Novske. Sljedeće kolo domaći rukometaši putuju na gostovanje u Vidovec.

RK “ILOVA”: Bijelić, Roček (3), Bilandžija (1), babić (4), Ivanić (10), Šignjar (3), Truhlaž (1), Kos Kalanja (5), Kakša (10); trener: Vereš.

RK “NOVSKA”: Preksavec, Šumar (2), Glavaš (1), Vučić (3), Pintar, Ciprić (1), Horaček (3), Tutić, Klobučnik (3), Henčel, Kačavenda (4), Mišljan (6), Miloš (2), Jovanović; trener: Pipal.