Rukometaši Novske prekinuli negativan niz pobjedom na domaćem terenu, RK “Novska” – RK “Ivančica 2” 36:18 (18:10)

RK "Novska" 36 : 18 RK "Ivančica 2"
Objavljeno: 02.03.2017 - 7:34 Piše: Luka Selenić Pročitano: 1582 puta

Nakon tri uzastopna poraza u nastavku sezone rukometaši su se vratili pobjedama te uvjerljivo svladali drugu ekipu prvoligaša iz Ivanca te tako osvojili prve bodove u proljetnom dijelu natjecanja.

Od prve minute su se domaći rukometaši nametnuli kao favoriti i preuzeli kontrolu nad utakmicom te su rezultatski vodili 4:0 i nakon prvog pogotka gostiju odma povećali na 8:1. Prednost se povećala i do +9, ali se mladi rukometaši Ivanca ne predaju i jednim boljim periodom igre smanjuju zaostatak na 15:10. Ipak kraj poluvremena je ponovno u potpunosti pripao Novskoj te s tri uzastopna gola odlaze s uvjerljivom prednošću od +8 na predah.

Nastavak utakmice nije pružio nikakva iznenađenja, u jednakom uvjerljivom ritmu su rukometaši Novske nastavili kontrolirati tijek utakmice i rezultat. Prednost se povećavala i ubrzo je postala dvoznamenkasta te su svi igrači dobili priliku sudjelovali u igri i dati svoj doprinos na utakmici. Na koncu su osvojili nove bodove sa konačnim rezultatom 36:18.

U gostujućem sastavu Fodrek je postigao 7 pogodaka, a kod domaćina Čizmar je postigao 14 pogodaka.

RK “NOVSKA” : Sedlar, Šumar (2), Čizmar (14), Glavaš, Vučić (5), Troha (4), Horaček (3), Kinderman, Štefanac (1), Henčel, Kačavenda (2), Brulja, Špoljarić, Bišof (2), Mišljan (1), Ciprić (2); trener : Prelčec.

RK “IVANČICA” : Fulir, Pečatnik (4), Habek, Horvatić (4), Fodrek (7), Geci (2), Koranić, Jakop (1), Golub; trener : Žimbrek.

Sljedeće kolo rukometaši odlaze na gostovanje u Daruvar protiv istoimenog protivnika RK “Daruvar”.