Rukometaši Novske pobjedili – RK “Daruvar” – RK “Novska – 30:33 (18:17)

RK "Daruvar" 30 : 33 RK "Novska"
Objavljeno: 10.11.2017 - 11:46 Piše: Luka Selenić Pročitano: 310 puta

Rukometaši Novske su ostvarili prvu pobjedu u sezoni na gostovanju u Daruvaru. Nakon uzbudljive i neizvjesne utakmice susjedski derbi je u završnici pripao Novljanima te su tako prekinuli niz poraza na početku sezone.

Obje ekipe su u dosadašnjem tijeku prvenstva bile bez osvojenih bodova te je tako ovaj susjedski derbi dobio još veći intenzitet nego što to i inače bude. Početak susreta je bio potpuno izjednačen do rezultata 11:9 za Novljane, nakon toga je uslijedila serija domaćih rukometaša iz Daruvara. U potpunosti preokreću rezultat i postižu sedam uzastopnih pogodaka te prelaze u uvjerljivo vodstvo od 16:11. Ipak rukometaši Novske uspijevaju ponovno sustići rezultat s četiri uzastopna gola te se do kraja poluvremena još vodi neizvjesna borba. U tome nadmetanju Novljani u posljednjoj sekundi prvog poluvremena postižu pogodaka za samo gol zaostatka. Dakle, na predah se otišlo vodstvom domaćina od 18:17.

Drugo poluvrijeme se nastavlja izjednačena borba za svaki gol, ali sada ipak uz malo bolje obrane te nakon posljednjeg poravnanja rezultata od 21:21 Novljani uspijevaju preuzeti vodstvo i zadržavati ga. Domaćin je tako konstantno lovio priključak dok su Novljanski rukometaši uspijevali održavati prednost od 2-3 gola prednosti. Tako se u posljednju minutu susreta ušlo sa prednošću od tri pogotka te je bilo jasno da je mlada Novljanska ekipa ostvarila prvu pobjedu ove sezone sa konačnim rezultatom 33:30.

U ekipi Daruvara je Franekić postigao 8 pogodaka, a u ekipi Novske se posebno istaknuo Mišljan s 11 pogodaka. Sljedeće kolo RK “Novska” igra u subotu, 11.11. u 19 h, kada će ugostiti prošlogodišnjeg prvaka lige RK “Ivanska” iz Ivanske.

RK “DARUVAR”: Kocijan-Pacas, Konjević (1), Finek, Per, Matošević (2), Dubravac, Nokta (1), Ludoški, Halupecki, Smola, Franekić (8), Varga (7), Tuković, Ivančić (8), Antolić (3), Blažičko; trener: Grkinić.
RK “NOVSKA”: Jovanović, Glavaš (1), Miloš, Troha (5), Pintar, Ciprić (4), Horaček (5), Sedlar, Klobučnik, Kačavenda (4), špoljarić (3), Mišljan (11); trener: Pipal.