Rukometaši Novske pobijedili favorita lige – RK “Novska” – RK “Nedelišće” 26:24 (9:7)

Objavljeno: 29.11.2016 - 20:26 Piše: Luka Selenić Pročitano: 1595 puta

Mlada ekipa Novske ugostila je iskusniju i favoriziranu ekipu iz Nedelišća, no unatoč razlici u godinama i snazi Novljanski rukometaši su bili više nego ravnopravan protivnik i zasluženo osvojili nove bodove.

Od prve minute su obje ekipe krenule igrati čvrsti, agresivni rukomet. Obrane su bile na visokom nivou s obje strane, a golovi su se postizali uz veliki napor obje ekipe što i zbog veoma raspoloženih golmana s obje strane terena. Bližio se kraj poluvremena, a na semaforu je stajalo svega 5:5 što govori o tome koliko se teška utakmica odigravala u Novljanskoj sportskoj dvorani. Unatoč svemu rukometaši Novske prvi uspijevaju prelomiti rezultat u svoju korist te rade seriju od tri uzastopna gola i vode 8:5. Do kraja poluvremena zadržavaju prednost od +2 zahvaljujući tome što je vrijeme isteklo prije nego su još gosti uspjeli zabiti posljednji gol koji im je poništen zbog isteka vremena. Na predah se otišlo sa rezultatom 9:7 što je izgledalo obećavajuće za domaćina.

Drugo poluvrijeme vidno motivirani gosti uspijevaju brzo poravnati rezultat na 10:10, no rukometaši Novske s igračem manje odlaze ponovno u vodstvo s dvije brze kontre. Posljednji put su gosti još izjednačili na 12:12, ali nakon toga kreće jako dobra dionica Novljana u kojoj izgrađuju svoju prednost na velikih +6, odnosno 21:15. U nastavku su domaći rukometaši propustili realizirati nekoliko prilika, prednost se minimalno smanjila na 25:21 svega četiri minute do kraja utakmice kada su gosti iskoristili svoj posljednji timeout za dogovor. Rukometaši Novske su smirenim i dugim napadima čuvali prednost, rukometaši Nedelišća uspješno su se branili i postižu tri uzastopna gola i čine utakmicu ponovono neizvjesnom. No, ipak u zadnjoj minuti Novljani uspijevaju izboriti penal i prvi strijelac susreta Čizmar ga sigurno realizira i osigurava pobjedu domaćem sastavu. Još zadnji pokušaj Nedelišća brani Sedlar i bilježi svoju 16. obranu uz obranjenih pet sedmeraca u susretu. Na kraju Novska bilježi bitnu pobjedu rezultatom 26:24 uz veliki angažman, borbenost i doprinos cijele ekipe.

U ekipi Nedelišća istaknuo se Farkaš sa 7 pogodaka, dok u ekipi Novske ponovno je na visokoj razini odigrao Čizmar, postigavši 15 pogodaka.

RK “NOVSKA” : Sedlar (1), Šumar (3), Čizmar (15), Glavaš, Vučić (1), Troha (1), Kinderman, Halić, Štefanac (2), Henčel, Kačavenda (2), Špoljarić, Bišof, Mišljan, Biro (1), Ciprić; trener : Prelčec.
RK “NEDELIŠĆE” : Trstoglavec, Hudin, Mrčela, Potočnjak (1), Bakač (3), Topličanec (4), Obadić, Korent (2), Radović (1), Farkaš (7), Sklepić (4), Slaviček, Bratković (2); trener : Buvač.

Sljedeće kolo rukometaši Novske odlaze na novo teško gostovanje u Ivansku protiv RK “Ivanska”.

Želimo im uspješan nastavak i sljedeći tjedan te čestitke na pobjedi!

Arhivska fotografija: Željko Gašparović