Rukometaši Novske osvojili bod na teškom gostovanju – RK “Ilova” – RK “Novska” 21:21 (11:10)

Objavljeno: 09.11.2016 - 8:08 Piše: Luka Selenić Pročitano: 1065 puta

Rukometaši su otputovali na gostovanje u Grubišno Polje, kod protivnika na utakmicu za koju su znali da će biti teška jer su poznati kao jedna od najneugodnijih domaćinskih ekipa lige.

Niti prošlogodišnji rezultat nije išao u korist Novske kada su sa relativno jačom ekipom na papiru doživjeli veoma neugodan poraz, zbog toga ovaj rezultat ove pomlađene ekipe još više oduševljava. Utakmica je krenula veoma intenzivno, agresivno i borbeno se igralo na obje strane. Obje ekipe su igrale jako čvrste obrane te su se teško postizali golovi, a vodila se izjednačena borba sve do rezultata 7:7, kada rukometaši Ilove rade seriju od tri pogotka i ostvaruju prvu osjetljiviju prednost. Ipak, rukometaši Novske uspijevaju skoro u potpunosti nadoknaditi zaostatak do kraja poluvremena te samo sa jednim golom zaostatka otići na predah rezultatom 11:10.

U nastavku drugog poluvremena uspijevaju brzo izjednačiti na 12:12, ali nakon toga slijedi period igre u kojem niti jedna ekipa ne uspijeva postići pogodak. Tih 10ak minuta igre obilježile su mnogobrojne tehničke pogreške i obrane golmana na obje strane. Domaći rukometaši prvi prekidaju post i postižu dva uzastopna pogotka, no nakon toga je uslijedilo dobro razdoblje novljanskih rukometaša, u kojem potpuno preokreću rezultat i uspijevaju povesti 18:16. Na žalost Novljana, prednost je bila kratkog vijeka te se do kraja utakmice igra gol za gol i završava rezultatom 21:21. S obzirom na tijek utakmice, obje momčadi su zaslužile bodove te je ovakva podjela bodova ispala najpoštenija.

U ekipi Ilove D. Vereš je predvodio svoju ekipu sa 7 pogodaka, a Novljane je predvodio Čizmar sa 6 pogodaka.

RK “ILOVA” : Roček, I. Brzak, Kakša (3), M. Brzak (2), Babić (4), Ivanić (1), Bijelić, G. Vereš (3), Galir (1), D. Vereš (7), Kos-Kalanja, Horak; trener : Đerke.
RK “NOVSKA” : Sedlar, Čizmar (6), Glavaš, Vučić (1), Troha (5), Kinderman (1), Halić, Štefanac (3), Henčel, Kačavenda (4), Špoljarić (1), Bišof, Mišljan, Biro, Ciprić; trener : Prelčec.

Sljedeće kolo rukometaši igraju na domaćem terenu 12.11. protiv RK “Concordia” iz Lepoglave u 19h pa im želimo još uspješniju utakmicu narednu subotu.

Arhivska fotografija: Tamara Josić