Rukometaši Novske osvojili bod na gostovanju u Daruvaru, RK “Daruvar”– RK “Novska” – 23:23 (11:8)

RK "Daruvar" 23 : 23 RK "Novska"
Objavljeno: 07.03.2017 - 8:01 Piše: Luka Selenić Pročitano: 1504 puta

U susjedskom derbiju ponovno je bilo napeto, rukometaši Novske u zadnjoj sekundi susreta osigurali bod nakon što su sustigli sedam golova zaostatka.

Domaći rukometaši Daruvara su bolje ušli u susret, prvi preuzevši vodstvo koje su povećavali do sredine poluvremena, a prednost je varirala oko 4-5 golova. Novljanski rukometaši nisu uspijevali uhvatiti priključak, već samo pred kraj poluvremena malo smanjiti zaostatak. Na predah se tako otišlo s rezultatom 11:8 i mogućnošću za preokret sa boljom igrom u drugom poluvremenu.

Nažalost, nakon predaha ponovno Daruvarčani preuzimaju konce igre i kontroliraju susret, izgrađuju svoju prednost i sve se činilo da će Novljani pretrpjeti neugodan poraz kada je domaćin vodio rezultatom 20:13. Tih sedam pogodaka prednosti je bila najveća prednost na utakmici, no ipak tu nije bio kraj. Posljednjih 15 minuta susreta Novljani iz minute u minutu smanjuju zaostatak, golman Novske, Sedlar, brani dva sedmerca te daje vjetar u leđa svojim suigračima. Nakon svega uslijedila je neizvjesna završnica. U zadnju minutu susreta Novska ulazi s prilikom za izjednačenje te nakon minute predaha i dogovora uspijevaju bez golmana sa 7 igrača u napadu stvoriti priliku za krilo te iznuditi sedmerac s istekom vremena, koji je Čizmar realizirao za osvajanje boda. Novljanski rukometaši su tako sustigli veliki zaostatak i završili susret rezultatom 23:23.

Za domaću ekipu iz Daruvara Antolić je postigao 5 pogodaka, a za Novsku je Čizmar postigao 8 pogodaka.

RK “DARUVAR” : Grkinić, Franekić (1), Cenger (2), Balog, Jelaš (3), Barberić (4), Đopar (3), Janota, Halupecki, Kešćec, Putak, Varga (1), Ivančić (4), Antolić (5), Bohar; trener : Grkinić.

RK “NOVSKA” : Sedlar, Šumar, Čizmar (8), Vučić (2), Troha (7), Kinderman (2), Štefanac, Henčel, Kačavenda, Halić, Špoljarić (1), Bišof, Mišljan, Ciprić (3); trener : Prelčec.

Sljedeće kolo Novljanski rukometaši odlaze na drugo uzastopno gostovanje protiv RK “KTC 2”, druge ekipe prvoligaša iz Križevaca.RUKOM_TABL